ASUS zapowiada dwa modele Vivo Mini
Kompaktowy komputer do pracy i zabawy
Z procesorami Intel Core i5, i3 lub Celeron czwartej generacji komputery ASUS VivoMini zapewniają płynne działanie oraz wysoką wydajność, zarówno podczas pracy, jak i zabawy. Kompaktowa, lekka obudowa o pojemności 0,6 litra jest niewiele większa, niż typowy męski portfel. Pozwala zaoszczędzić miejsce na biurku. Osoby, które wolą schować komputer za monitorem, mogą skorzystać z uchwytu VESA.
Nowe modele mini PC mogą znaleźć zastosowanie w biznesie np. w punktach sprzedażowych, digital signage lub jako platforma dla małych stacji roboczych. Z drugiej strony równie dobrze mogą służyć jako rodzinny komputer osobisty do korzystania z Internetu, grania czy oglądania filmów.
Funkcjonalność i obsługa rozdzielczości 4K/UHD
Obsługa rozdzielczości 4K/UHD oznacza, że obraz jest bardzo szczegółowy. Dla punktów digital signage istotna z kolei będzie możliwość podłączenia do trzech oddzielnych monitorów2 poprzez złącza HDMI i DisplayPort++, bez potrzeby instalowania dodatkowej karty graficznej. W codziennej pracy, dzięki tej funkcji, zyskujemy dużą przestrzeń do korzystania z kilku aplikacji, możliwość kopiowania zawartości innego monitora lub rozciągania okna jednej aplikacji na kilka monitorów.
ASUS VivoMini są kompatybilne z wieloma urządzeniami. Na ich pokładzie znajdziemy cztery porty USB 3.0 z szybkim transferem danych. Dwa z nich umieszczone z boku obsługują technologię ładowania urządzeń mobilnych. Komputery wyposażono także w łączność 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.0, czytnik kart 4-w-1 ułatwiający udostępnianie zdjęć, wejścia dla mikrofonu i słuchawek oraz zabezpieczenie Kensington.
Cicha praca i energooszczędność
Konstrukcja ASUS VivoMini wykazuje dużą energooszczędność, co sprzyja środowisku i naszej kieszeni. Gdy urządzenie jest w stanie bezczynności, zużywa zaledwie 6,95W, a to niewiele więcej, niż żarówka diodowa. Dzięki temu użytkownicy mogą pozostawić komputer włączony na noc, aby w tym czasie pobrał aktualizacje oprogramowania i wykonał kopie zapasowe plików. A to wszystko bez zwiększania rachunków za energię elektryczną.
VivoMini są również bardzo ciche. Zoptymalizowany wentylator w trybie spoczynku emituje tylko 18,5dB. Nie jest dużo głośniejszy przy maksymalnym obciążeniu - osiąga do 26,3dB, czyli jest o 60 proc. cichszy, niż przewidują standardy branżowe. Skuteczna eliminacja ciepła pozwala na stabilne działanie sprzętu.
Komputery stacjonarne firmy ASUS są projektowane pod kątem niezawodności, szerokiej kompatybilności i bezpieczeństwa. I tak jest również w przypadku VivoMini, które poddawane są serii wymagających testów jakości. Na ich podstawie stwierdzono, że poradzą one sobie z ekstremalnymi temperaturami-mogą pracować zarówno w suchym otoczeniu, w temperaturach poniżej zera, jak i w warunkach wysokiego poziomu wilgoci i powyżej 60°C.
Zdalny dostęp
Bogaty zestaw programów do zdalnego zarządzania komputerami i chmurą ułatwia codzienną pracę. W środowisku biznesowym ASUS Remote Management Tool to jedno z najlepszych rozwiązań do wykonywania rutynowych przeglądów. Umożliwia także zdalne wykonywanie aktualizacji ustawień procesora, wentylatorów i w BIOSie. Ten ostatni można również zaktualizować poprzez pamięć USB lub dysk twardy.
Dla użytkowników domowych ciekawym rozwiązaniem są aplikacje z ASUS HomeCloud. Zmieniają one VivoMini w prywatny dysk i centrum multimedialne. Otrzymujemy zdalny dostęp do urządzenia, możliwość strumieniowania zawartości oraz zarządzania plikami i dokumentami z dowolnego miejsca. Funkcja Wake on WAN odpowiada za zdalne wybudzanie za pomocą połączenia internetowego z urządzenia mobilnego.
Wraz z zakupem VivoMini klienci otrzymują dostęp do 100GB przestrzeni na ASUS WebStorage za darmo na jeden rok oraz darmowe 100GB przestrzeni na Microsoft OneDrive na dwa lata.
ASUS VivoMini UN62 i UN42 będą dostępne w Polsce w pierwszym kwartale 2015 r. Sugerowana cena detaliczna uzależniona jest od konfiguracji i zaczyna się od 999 zł brutto.