A A A

Bezpieczeństwo w służbie zdrowia

16 stycznia 2019, 12:00
Jak donosi Bitdefender, skutkiem naruszenia bezpieczeństwa danych, amerykańskie jednostki ochrony zdrowia poniosły w ostatnich latach straty większe niż jakakolwiek inna branża. Średni koszt utraconego lub ujawnionego rekordu danych wyniósł 408 dolarów. Łączne koszty związane z naruszeniem bezpieczeństwa danych w ochronie zdrowia USA są prawie trzy razy wyższe niż gdzie indziej.
Bezpieczeństwo w służbie zdrowia

W związku z rosnącymi obawami o bezpieczeństwo cybernetyczne, na początku bieżącego roku, Resort Ochrony Zdrowia USA (HHS) wezwał pracowników i kadrę kierowniczą swojego resortu do wzmocnienia obrony przed cyberprzestępczością.

O obawie przed zagrożeniem opublikowano wytyczne dla jednostek opieki zdrowotnej wszystkich typów i poziomów, od lokalnych klinik do dużych zespołów szpitalnych.

Przedstawiony zbiór przepisów to wynik dwuletniego przedsięwzięcia, angażującego ponad 150 ekspertów z sektorów ochrony zdrowia i cyberbezpieczeństwa, a także przedstawicieli rządu. Zrealizowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego projekt ma chronić krytyczną dla zdrowia i dobrostanu społeczeństwa infrastrukturę IT.

Sektor opieki zdrowotnej w dużej mierze wspierany jest przez najnowsze technologie. Dzięki temu ratowanie ludzkiego zdrowia i życia staje się łatwiejsze i dużo bardziej skuteczne. Jednak stwarza to nowe, dotąd niespotykane zagrożenia. Zgodnie z opinią HHS, podłączony do Internetu sprzęt medyczny staje się coraz częściej celem ataków hakerskich.

Jak zawsze w sytuacji zagrożenia cybernetycznego, zachęca się zainteresowane podmioty do minimalizowania luk w kluczowych obszarach, takich jak: poczta elektroniczna, ochrona punktów końcowych, ochrona danych i zarządzanie siecią. O ile bezpieczeństwo cybernetyczne jest ważne w każdym obszarze gospodarki, to bezpieczeństwo sprzętu medycznego i procedury bezpieczeństwa cybernetycznego w tym sektorze są wyjątkowo istotne. - mówi Mariusz Politowicz, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto