Kolejne patenty Apple, czyli czego można się spodziewać w przyszłych iPhone'ach
Jeden z wniosków przedstawia możliwości wykorzystania czujnika ruchu do dynamicznej adaptacji wyświetlanego na ekranie urządzenia interfejsu użytkownika. Przykładowo podczas uprawiania joggingu, czy też w innych sytuacjach (np. podczas podróży), gdy wstrząsy mogą utrudniać odczytanie informacji wyświetlanych na ekranie, wielkość elementów interfejsu będzie automatycznie powiększana.
Kolejnym rozwiązaniem opisywanym przez wniosek patentowy jest możliwość użycia tzw. gestów, ale nie w postaci ruchów wykreślanych na dotykowym ekranie urządzenia, lecz – może to zabrzmieć dziwnie – określonego sposobu potrząsania urządzeniem w celu wywołania określonych funkcji. Dla użytkowników iPhone'ów oraz iPodów Touch idea nie jest nowa, wiele aplikacji już istniejących (w szczególności gier) wykorzystuje ten sposób interakcji z użytkownikiem.
Niezależnie od metod wykorzystania wbudowanego w mobilne urządzenia Apple'a przyspieszeniomierza, diagramy i ilustracje towarzyszące wnioskom patentowym przedstawiają podobne do iPhone'a urządzenie, wyposażone jednak we frontową kamerę, co może wyjaśniać krążące po branżowych serwisach spekulacje dotyczące możliwości prowadzenia wideokonferencji w kolejnych generacjach iPhone'ów. Ponadto zarówno pierwszej, jak i drugiej generacji iPhone'y nie umożliwiały funkcji nagrywania wideo. Bardzo prawdopodobne jednak, że możliwość ta zostanie dodana do kolejnej generacji telefonów Apple'a, które na rynku pojawią się być może latem tego roku.
Źródło: TechSpot