A A A

Profesjonalne projektory laserowe i lampowe firmy Sony

9 czerwca 2015, 10:00
Firma Sony wprowadza nowe modele projektorów z laserowymi źródłami światła oraz z tradycyjnymi lampami. Są one dostosowane do różnych rodzajów instalacji.
Profesjonalne projektory laserowe i lampowe firmy Sony

Dwa spośród nowych projektorów (VPL-FHZ65 i VPL-FHZ60) to modele 3LCD z laserowym źródłem światła Z-PhosphorTM. Dołączają one do pierwszego na świecie projektora laserowego 3LCD VPL-FHZ55, który ma jasność 4000 lumenów i jest często wybierany do mniejszych pomieszczeń, oraz do modelu VPL-FHZ700L o jasności 7000 lumenów, przeznaczonego do większych obiektów w edukacji, biznesie, administracji publicznej i muzealnictwie.

W ofercie Sony pojawią się również funkcjonalne i zapewniające wysoką jakość obrazu modele VPL-FH65 i VPL-FH60 z tradycyjną lampą.

Nowe projektory mają rozdzielczość WUXGA (1920 x 1200), a dzięki technologii paneli BrightEra odznaczają się żywą, naturalną kolorystyką wyświetlanego obrazu. Ich jasność wynosi 6000 lumenów (VPL-FHZ65, VPL-FH65) lub 5000 lumenów (VPL-FHZ60, VPL-FH60).

Dla zapewnienia jeszcze wyższej jakości obrazu wszystkie modele są wyposażone w firmowe technologie zapożyczone z zaawansowanych projektorów do kina domowego: „Reality Creation" i „Contrast Enhancer". Pierwsza z nich to specjalny algorytm, który przetwarza wszystkie sygnały wejściowe w celu poprawy szczegółowości, wyrazistości i ostrości obrazu oraz zwiększenia jego rozdzielczości. Technologia Contrast Enhancer automatycznie steruje kontrastem, tak aby zapewnić optymalne warunki oglądania i najlepszą widoczność detali. Oba te rozwiązania przyczyniają się do poprawy doznań wizualnych niezależnie od miejsca instalacji projektorów.

Z myślą o klientach, dla których duże znaczenie ma wierna reprodukcja kolorów, nowe projektory są wyposażone w funkcje regulacji przestrzeni barw i korekcji koloru. Pierwsza z tych funkcji pozwala na wybór trzech wstępnie zaprogramowanych ustawień przestrzeni barw, jak również na indywidualne korygowanie składowej czerwonej, zielonej i niebieskiej. Korekcja koloru służy natomiast do precyzyjnej regulacji odcienia, jaskrawości i nasycenia sześciu zakresów koloru.

Nowe modele laserowe łączą wszystkie zalety tej technologii z nowo zaprojektowaną obudową. Laserowe źródło światła eliminuje czekanie na rozgrzanie i wystygnięcie lampy, ograniczony zakres kątów instalacji projektora oraz trudności z równoczesnym uzyskaniem wysokiej jasności i wysokiej rozdzielczości.

Dzięki funkcji szybkiego włączania/wyłączania lampa osiąga odpowiednią jasność w ciągu zaledwie 7 sekund od włączenia. Dostępny jest ponadto tryb szybkiego ponownego uruchomienia. Dzięki niemu użytkownik może wyłączyć projektor, a następnie w wybranym przez siebie czasie - 10 lub 30 minut - ponownie go włączyć w ciągu zaledwie 1 sekundy. Funkcja ta przydaje się zwłaszcza wówczas, gdy między zajęciami lub spotkaniami organizowane są przerwy.

Laserowe źródło światła może pracować bez konserwacji nawet przez 20 000 godzin. Jego połączenie z szeregiem energooszczędnych funkcji sprawia, że nakłady na sprzęt i eksploatację w całym okresie użytkowania okazują się znacznie niższe niż w przypadku konwencjonalnych projektorów lampowych.

Użytkownicy projektorów laserowych mogą skorzystać z trybu stałej jasności, który zapewnia niezmienną jasność źródła światła w całym oczekiwanym okresie eksploatacji, przy około 25% mniejszej wydajności świecenia.

Wszystkie cztery modele są wyposażone w łącze HDBaseTTM. Pozwala ono przesyłać jednym kablem o długości do 100 metrów wszystkie sygnały: wideo, audio, sterujące i IP. Ułatwia tym samym łączenie urządzeń i zmniejsza całkowity koszt systemu.

Nowością jest zintegrowana osłona złączy, która umożliwia poprowadzenie przewodów w taki sposób, że są one niewidoczne z boku. Zintegrowana osłona eliminuje zewnętrzne pokrywy kabli, które zwiększają rozmiary instalacji.

Projektory są ponadto wyposażone w elektryczny system zmiany osi obiektywu w szerokim zakresie (Lens Shift). Umożliwia on instalację sprzętu w trudnych warunkach: wysoko nad ekranem albo obok biegnącej po suficie instalacji ogrzewania, wentylacji bądź klimatyzacji.

Nowe modele można wykorzystywać z różnymi opcjonalnymi obiektywami, przeznaczonymi do niestandardowych instalacji. Ich oferta obejmuje model o współczynniku projekcji 0,65:1, służący do wyświetlania do z małej odległości, jak również model o współczynniku do 4,84:1 umożliwiający instalację z dala od ekranu. Wymianę obiektywów przyspiesza i upraszcza bagnetowy system mocowania.

Harmonogram wprowadzania nowych projektorów w Europie przedstawia się następująco:

  • VPL-FHZ65, 6000 lm, WUXGA, laser - sierpień 2015 r.
  • VPL-FHZ60, 5000 lm, WUXGA, laser - wrzesień 2015 r.
  • VPL-FH65, 6000 lm, WUXGA, lampa - listopad 2015 r.
  • VPL-FH60, 5000 lm, WUXGA, lampa - październik 2015 r.

Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto