Raymarine wprowadza na rynek ręczne kamery termowizyjne
Raymarine – lider w produkcji urządzeń nawigacyjnych na jachty żaglowe i motorowe wprowadza na rynek nowe, lekkie i proste w użyciu kamery termowizyjne TH 24 i TH 32.
Do tej pory nocna żegluga była nie lada wyczynem. Należało podjąć spory trud, aby w całkowitych ciemnościach nie natknąć się na niespodziewaną przeszkodę. Poważne trudności pojawiały się także, jeśli w nocy trzeba było ratować człowieka za burtą. Teraz to się jednak zmienia. Spokojną żeglugę w nocy zapewnią Ci nowe, ręczne i lekkie kamery termowizyjne firmy Raymarine – TH 24 i TH 32.
Nowe kamery są lekkie (ważą 340 gramów) i proste w użyciu. Mogą zapewniać żeglarzom dobrą widoczność nawet z odległości około 1 km w całkowitej ciemności.
- Te wytrzymałe, wodoodporne kamery ręczne korzystają z tej samej technologii FLIR, która zastosowana jest w stacjonarnych kamerach termowizyjnych serii T. Nowy ekonomiczny i podręczny format urządzenia jest teraz dostępny szerszej grupie użytkowników – informuje Tomasz Jankowski z firmy Eljacht, przedstawiciela Raymarine w Polsce.
Kamery termowizyjne Raymarine uzyskują obraz ze źródeł ciepła, nie ze światła. Trzeba wiedzieć, że wszystkie przedmioty - nawet lód - mają swój obraz termalny. Obrazowanie termowizyjne oznacza, że obiekty lądowe, mosty a także inne jednostki są dobrze widocznie w dzień i w nocy. Kamera ta może być wykorzystywana również do poszukiwań rozbitków czy osób, które wypadły nocą za burtę.
Kamery termowizyjne są łatwe w użyciu. Posiadają tylko trzy przyciski sterujące. Kamera jest wyposażona w wewnętrzną baterię litowo-jonową, która ładuje się poprzez kabel USB, kiedy kamera nie jest używana. Dostępne są trzy tryby obrazowania: "biały-ciepły", "czarny-ciepły", "czerwony-ciepły". Kamera TH24 posiada zasięg do 895 m dla dużych obiektów, takich jak statki oraz około 320 m dla małych obiektów, takich jak człowiek w wodzie. Model TH32 posiada opcje cyfrowego zoomu x2 i posiada większy zasięg do 1,23 km dla dużych obiektów, takich jak statki oraz około 450 m dla mniejszych jednostek.