Sposób na prądożerne smartfony
Powerbanki sprawią, że poczujesz się jakbyś miał dwie, trzy czy nawet cztery baterie zapasowe do swojego smartfona. Wystarczy podłączyć niewielkie urządzenie kablem micro SB, by cieszyć się pracą swojego smartfona przez kolejne kilkadziesiąt godzin. To ciekawa propozycja szczególnie dla tych, którzy często podróżują, są aktywni i spędzają dużo czasu poza domem.
Jaką pojemność wybrać?
Najważniejszym elementem przy wyborze powerbanku jest jego pojemność. Oczywiście im większa tym lepsza, ale trzeba uważać na rosnące rozmiary sprzętu. Natec Extreme Media ma w swojej ofercie kompaktowych rozmiarów (99x81x11mm) powerbank PB-4500 o pojemności 4500 mAh. Dzięki niemu zasilmy 2 smartfony bez konieczności korzystania z gniazdka elektrycznego. Wraz z zestawem użytkownik otrzymuje 6 różnych końcówek do ładowania m.in. telefonów, smartfonów, tabletów, odtwarzaczy muzycznych i nawigacji.
Super pojemność
Dzięki akumulatorowi Energenie o imponującej pojemności aż 10 000 mAh przywrócimy życie niejednemu mobilnemu urządzeniu. Taka porcja energii umożliwia dodatkowe ładowanie takich urządzeń jak tradycyjny telefon komórkowy, smartfon, tablet czy nawigacja GPS. Tutaj również w zestawie użytkownik znajdzie 6 dodatkowych złączy do ładowania różnych modeli telefonów, także tych starszych (Nokia 6101, Sony K750, LG G600, Samsung D800) i wszystkie Mini-USB lub Micro-USB modele telefonów (np. HTC, BlackBerry)
Praktyczne rozwiązanie
Czy doczekamy się w Polsce widoków jak na Zachodzie lub w Chinach, gdzie mało kto wyobraża sobie wyjście z domu bez dodatkowego akumulatora? Zobaczymy. W tym momencie jedno jest pewne - powerbanki to bardzo praktyczne urządzenia w erze prądożernych smartfonów.
Ceny detaliczne powerbanków sugerowane przez dystrybutora - Impakt wynoszą 56 zł za powerbank Energenie i 86 zł za urządzenie Natec Extreme Media.