Obiekt w ruchu
W okienku warstw zaznacz środkową warstwę, która jest kopią warstwy źródłowej. Następnie z menu Filtry wybierz kolejno Rozmycie i Rozmycie ruchu.
W otwartym oknie Rozmycie ruchu, w sekcji Typ rozmycia zaznacz Liniowy, a w sekcji Parametry rozmycia dopasuj położenie suwaków Długość i Kąt, na przykład tak jak w naszym przykładzie. Kliknij OK. Pamiętaj, że dopasowanie tych parametrów powinno zależeć od wielkości fotografii źródłowej, w naszym przykładzie jest to 2300x1533 pikseli. Tło pod wyciętym i wklejonym obiektem powinno zostać poruszone zgodnie z kierunkiem ruchu, tak jak w naszym przykładzie.
Kliknij prawym przyciskiem myszy na środkowej warstwie i z menu kontekstowego wybierz Dodaj maskę warstwy. W otwartym okienku o tej samej nazwie zaznacz opcję Biała i kliknij Dodaj.
Z przybornika wybierz narzędzie Gradient i ustaw kolor pierwszoplanowy czarny, a drugoplanowy biały. Następnie w obszarze roboczym w kadrze zdjęcia przeciągnij linię gradientu od dolnej krawędzi ku jednej trzeciej fotografii, pod niewielkim kątem. Stopień i kąt powinieneś dostosować do własnego ujęcia zdjęcia. Możesz też delikatnie zmniejszyć tryb krycia, np. na wartość 80.
Aby zdjęcie nie wyglądało zbyt sztucznie, dodaj jeszcze rozmycie na felgach kół. W okienku warstw zaznacz najwyższą warstwę z nierozmytym obiektem. Następnie, posługując się narzędziem Zaznaczenie eliptyczne lub narzędziem Ścieżki, obrysuj felgę wewnątrz opony. Jeżeli korzystasz ze ścieżek, pamiętaj o wykonaniu zaznaczenia ze ścieżki.
Teraz z menu Filtry ponownie wybierz Rozmycie oraz Rozmycie ruchu, a w otwartym okienku zmodyfikuj suwak Długość, np. na wartość 6. Zanim wciśniesz OK, możesz zobaczyć podgląd w okienku. W ten sposób możesz modyfikować parametry do uzyskania najlepszego efektu. Powtórz tę czynność dla tylnego koła.
Popraw jeszcze inne niedoskonałości powstałe w wyniku rozmyć. Do tego celu możesz wykorzystać narzędzie Gumki lub Pędzla, jeśli zamierzasz pracować na masce środkowej warstwy.