Obsługa
Przy domyślnych ustawieniach nie jest instalowany moduł kontroli rodzicielskiej ani niszczarka danych, ale to kwestia zaznaczenia odpowiednich pól wyboru. Aktualizacja jest wykonywana po instalacji i aktywacji, a potem realizowana w cyklu cogodzinnym. Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem jest w pełni aktywna po aktualizacji. W gestii użytkownika pozostaje jedynie ręczne aktywowanie i konfiguracja zadania backupu czy optymalizacji.
Skuteczność
Cechą charakterystyczną produktów firmy
G Data są dwa niezależnie działające silniki antywirusowe, wbudowane nie tylko w TotalCare, ale również w inne wersje produktów ochronnych
G Data. W testach skanowania na żądanie, (źródło: AVComparatives, raport „On-demand Detection of Malicious Software”), uwzględniających skuteczność detekcji złośliwego oprogramowania i liczbę fałszywych alarmów, mechanizmy, w które wyposażono testowany program sprawowały się bardzo dobrze. Skaner G Daty uzyskał najlepszy wskaźnik wykrywalności (99,7 proc.) złośliwego oprogramowania. Nieco gorzej było z fałszywymi alarmami i prędkością skanowania.
Obciążenie
Niestety, jeżeli chodzi o wpływ testowanego oprogramowania na obciążenie systemu operacyjnego, trudno wyrażać się w superlatywach. W naszym teście moduły pakietu TotalCare 2012 zapewniające ochronę proaktywną (stały monitoring w tle, skanery na żądanie wyłączone) pochłaniały na swoje wyłączne potrzeby ponad 300 MB pamięci. Również w niezależnych testach wykonanych przez PassMark Software (źródło http://pcformat.pl/u/193) produkt G Daty plasuje się w końcowej strefie stawki. Pakiet jest więc przejrzystym, konfigurowalnym i skutecznym rozwiązaniem ochronnym, ale nie do słabych komputerów.
PLUSY:
- Wysoka skuteczność skanerów antywirusowych
- Elastyczna konfiguracja
MINUSY: