Uruchomienie
Kamera nie tylko ma możliwość pracy w chmurze, ale już przy ustawieniach fabrycznych ma przypisany odpowiedni identyfikator tej usługi. W ciągu minuty po podłączeniu zasilania i kabla sieciowego można uzyskać do niej dostęp z dowolnego miejsca, nie przeprowadzając żadnej konfiguracji. Po pierwszym logowaniu koniecznie trzeba ustawić nowe hasło administratora, można też skonfigurować profile dla obrazu, ustawić i zapamiętać pozycje głowicy itd.
Nieco trudniej jest w przypadku połączenia przez sieć Wi-Fi – najpierw trzeba skorzystać z sieci przewodowej, by uruchomić i skonfigurować interfejs bezprzewodowy, jednak również to odbywa się bez problemu. Największym zastrzeżeniem jest to, że dostęp do kamery (również do interfejsu administracyjnego) odbywa się z użyciem protokołu HTTP, czyli bez szyfrowania.
Funkcje
Jak wiele współczesnych kamer IP, również model TV-IP862IC może pracować z mobilną aplikacją na systemy Android oraz iOS – jest to Trendnet CloudView. Program umożliwia obserwację obrazu, przesunięcie głowicy, zapisanie zdjęcia, a także zmianę podstawowych parametrów obrazu. W prosty sposób można skonfigurować wiele kamer – podając ich identyfikatory i dane logowania.
Pełne wykorzystanie możliwości kamery jest możliwe tylko po przejściu do sekcji ustawień zaawansowanych. Można w niej zmieniać ustawienia obrazu, sieci, wykrywania ruchu oraz dźwięku, rejestrowania obrazu na karcie pamięci lub na zdalnym komputerze itd. Zestaw tych funkcji jest podobny do możliwości innych kamer IP.
Dane techniczne Trendnet TV-IP862IC:
matryca CMOS 1 Mpix, rozdzielczość nagrań do 1280x720, kąt widzenia w poziomie/pionie 49/31 stopni, kąt obrotu głowicy 330/115 stopni, interfejsy fast ethernet, 802.11b/g/n, micro-SD, wymiary 128x159x142 mm, waga 340 g
PLUSY:
- Chmura ułatwiająca konfigurację i użytkowanie
- Wygodna aplikacja mobilna
- Wysoka rozdzielczość obrazu i małe szumy
- Różne sposoby rejestracji nagrań
MINUSY:
- Brak detektora podczerwieni (konieczność podświetlania diodami IR)