Konstrukcja
Monitory z ekranami 21:9 służą przede wszystkim do tego, by podczas grania mieć dosłownie „szersze” spojrzenie na sytuację, a podczas pracy móc umieścić np. duże okna obok siebie – stąd możliwość obrócenia ekranu do pionu, na co pozwala 29UB65, raczej nie zostanie wykorzystana. Większy sens ma regulowanie wysokości ekranu – górna krawędź modelu może znajdować się na wysokości 42-54 cm od powierzchnii biurka, co umożliwia wygodną, ergonomiczną pracę.
Monitor ma wyposażenie podobne do innych modeli tego typu – wejście DVI, DisplayPort oraz podwójne HDMI, 7-watowe głośniczki, a także wejście audio oraz wyjście słuchawkowe. Świetnym pomysłem jest mały dżojstik umieszczony u spodu obudowy, służący do poruszania się w menu.
Obraz
LG 29UB65 nie różni się znacznie od monitorów tej klasy. Ma świetny obraz o jasności do 350 nitów, kontraście sięgającym 680:1, stabilnej temperaturze barwowej 6500 K (chyba że ustawi się inną). Po dostosowaniu parametrów wyświetlania do własnych wymagań błąd odwzorowania barw wynosi zaledwie 1,6 punktu – do niedawna takimi parametrami mogły poszczycić się tylko profesjonalne wyświetlacze.
Coraz częściej w monitorach spotyka się tryb pracy odpowiedni do czytania. Również testowany monitor oferuje taką funkcję, jest ona dostępna bezpośrednio z poziomu panelu regulacyjnego, bez wchodzenia do menu, i pozwala ustawić ciepłe barwy, by obraz na ekranie wyglądał jak na papierze. Oczywiście monitor pozwala także na regulację wielu innych parametrów.
Dane techniczne LG 29UB65:
przekątna 29”, matryca AH-IPS, rozdzielczość 2560x1080, jasność 300 nitów, kontrast 50000:1, kąt widzenia 178/178 stopni, wejścia wideo 2xHDMI, DisplayPort, DVI, wymiary maks. 702x730x225 mm, waga 6,9 kg
PLUSY:
- Świetna jakość obrazu
- Wygodne sterowanie
- Podstawa o regulowanej wysokości
MINUSY: