Opisy wybranych zestawów głośnikowych
1. miejsce - Logitech Z333
Zestaw 2.1 o bardzo klasycznej konstrukcji i prostej stylistyce. Atutem są drewniane, dwudrożne głośniki satelitarne, subwoofer z przetwornikiem 6”, a także wzmacniacz o mocy RMS 40 W. Całość odtwarza miły dla ucha dźwięk, sprawdzając się praktycznie w każdym gatunku muzycznym. Jak wiele inne zestawów, również Logitech Z333 ma na kablu pilota do regulacji siły głosu, a dodatkowo znajduje się na nim włącznik i gniazdo słuchawkowe.
PLUSY:
- Dobre brzmienie
- Pilot na kablu
- Prosta stylistyka
MINUSY:
2. miejsce - Tracer Moonlight BT
To jedyny zestaw w teście wyposażony w interfejs Bluetooth, a także gniazdo kart pamięci SD oraz port USB do podłączenia pendrive’a i odtwarzania muzyki z pamięci flash. Podstawowa funkcja, czyli odtwarzanie dźwięku z komputera, też działa bardzo dobrze. Subwoofer z przetwornikiem 6” gra miękko i ciepło, głośniki satelitarne mają czyste brzmienie, a dodatkowym atutem jest możliwość zawieszenia ich na ścianie.
PLUSY:
- Dobre brzmienie
- Dodatkowe wejścia audio
MINUSY:
- Jakość wykonania subwoofera
3. miejsce - Hercules 2.1 Slim
Zestaw wyróżnia się oryginalnymi, wąskimi głośnikami satelitarnymi – mają ok. 6 cm szerokości. Współpracują one z subwooferem (przetwornik 4”), a na kablu mają pilota z regulacją głośności oraz dodatkowym wejściem audio. Całość przypomina tańsze zestawy Creative czy Logitech – nie tylko pod względem konstrukcyjnym, ale również jeśli chodzi o brzmienie. Głośnik niskotonowy brzmi ładnie i ciepło, choć nie schodzi do aż tak niskich częstotliwości jak przetworniki 6”. Głośniki satelitarne również grają mocno i czysto, jedynie niektóre utwory są trochę zdominowane przez bas.
PLUSY:
- Dobre brzmienie
- Ciekawa stylistyka
MINUSY:
- Niekiedy za mało wysokich tonów
6. miejsce - Creative A120
Najtańszy zestaw w teście, kosztujący mniej niż 100 zł, ale również oferujący całkiem dobrą jakość dźwięku. Nie przeszkadzają niewielkie, jednodrożne głośniki satelitarne ani mniejszy subwoofer, bo przetwornik w nim jest taki sam, jak zestawie Inspire T3300 (ma średnicę 4”). Mimo to można mieć niewielkie zastrzeżenia do konstrukcji subwoofera, bo niekiedy słychać charakterystyczne charczenie powietrza wylatującego przez otwór bass-reflex. Minusem modelu jest też brak regulacji niskich tonów.
PLUSY:
- Dość dobre brzmienie
- Atrakcyjna cena
MINUSY:
- Zakłócenia subwoofera
- Brak regulacji basu