Optymalnie dobrane komponenty
Xede Play to seria komputerów skonfigurowanych specjalnie dla graczy o różnych potrzebach – od najmniej do najbardziej wymagających. Maszyny są dopasowane nie tylko do wymagań odbiorców, ale również do szybko zmieniającej się sytuacji rynkowej. Dlatego najnowsza seria wykorzystuje procesory Intela siódmej generacji (Kaby Lake), jak również karty graficzne z układami od GTX 1050 do GTX 1080.
W każdym komputerze Xede Play znajduje się 8–16 GB pamięci RAM, a także dwa dyski: wydajny, półprzewodnikowy (SSD) o szybkości odczytu/zapisu do 560/520 MB/s, a także pojemny dysk magnetyczny 1–3 TB. Elementy są montowane na płytach z chipsetem B150 i zasilane przez ciche, energooszczędne zasilacze Corsair z serii VS. Wszystkie komputery są też dostarczane z preinstalowanym systemem Windows 10 Home.
W każdym przypadku konfiguracja jest tak dobrana, by nie było słabych punktów, co widać na przykładzie konfiguracji w tabelce zamieszczonej poniżej. Konfiguracje dla mniej wymagających graczy są zasilane zasilaczami o niższej mocy. Z kolei najszybsze procesory tworzą idealną parę z wydajną grafiką, do dyspozycji jest też bardziej pojemna pamięć RAM i większy dysk.
Słowem – seria Xede Play to bardzo dobrze wyważone konfiguracje. Mocnym punktem jest wykończenie – pod względem obudowy pecety nie przypominają zwykłych blaszaków.
Pasujące do każdego wnętrza
Xede Play to nie tylko wydajność, ale również – a może przede wszystkim – wyjątkowy styl.
Obudowy z klasą
Najnowsze konfiguracje są zamknięte w obudowach łączących minimalistyczne wzornictwo z dużą funkcjonalnością. Są wykonane ze stopu aluminium, dostępne w wersji czarnej (oznaczenie AB) lub srebrnej (AS). Przednia ścianka jest wykonana ze szczotkowanego metalu, a boczne – z przeźroczystego akrylu. Wrażenia estetyczne można ocenić dzięki zdjęciom.
Jeśli chodzi o parametry obudowy, ma ona format miniwieży i wymiary 18x38x30 cm (szerokość x wysokość x głębokość). Zgodnie z obowiązującymi trendami zasilacz jest montowany w dolnej części obudowy, dzięki czemu ma własny obieg powietrza. Zaletą jest też pyłoszczelna konstrukcja.
Podświetlenie, chłodzenie wodne
Xede Play to również rozwiązania będące odpowiedzią na potrzeby użytkowników o nietypowych wymaganiach. Przykładem jest chłodzenie wodne Thermaltake, które po instalacji jest sprawdzane przez producenta pod kątem szczelności. W połączeniu z efektownym podświetleniem wnętrza komputera pozwala najlepiej docenić atuty obudowy.
Gaming w wersji slim
Innym wariantem Xede Play jest seria S. Te pecety mają obudowę o szerokości 11 cm, mieszczącą karty graficzne o standardowym profilu, montowane równolegle do płyty głównej. Taka budowa pozwala otrzymać wydajny sprzęt o małych gabarytach. Test komputera z serii S znajdziesz w PC Formacie 2/2017.
Nie tylko do gier
Xede to również uniwersalne komputery do użytku domowego i biurowego.
Xede Base Q (1) to seria komputerów do podstawowych zastosowań, wyróżniających się eleganckim, minimalistycznym wzornictwem. Wykorzystują one aluminiowe obudowy typu miniwieża (16x35x30 cm). Są dostępne z procesorami Core najnowszej generacji, a także zintegrowanymi układami graficznymi. Istnieje możliwość rozbudowy o dodatkową kartę graficzną. Elementem każdej konfiguracji jest dysk SSD, pozytywnie wpływający na wydajność oraz komfort pracy.
Xede Base H (2) to mniejsze pecety biurowe, bazujące na komponentach formatu mITX. Całość mieści się w obudowie o wymiarach około 8x14x22 cm, wewnątrz której znajduje się zasilacz 150 W z certyfikatem 80 Plus. Dostępne są wersje z różnymi procesorami, dyskami SSD, a także z systemem Windows 10 Professional.
Xede Mini (3) to minipecety do prac biurowych o bardzo niskim poborze energii (25 W). Mają wymiary około 11x12x3,5 cm, wykorzystują procesor Intel Core i3, do 16 GB pamięci RAM, dysk SSD M.2 o pojemności do 1 TB, a także bogaty zestaw interfejsów. Komputery mają również uchwyt do montażu VESA.