Porady
Dodatki do przeglądarek
PC Format 11/2018

Już od dawna przeglądarki internetowe nie służą tylko do otwierania stron w sieci. Aplikacje te można wykorzystywać jako edytory graficzne, platformy do grania czy odtwarzacze multimedialne. Wystarczy tylko zainstalować odpowiednie rozszerzenia. Robert Szyszka

Wtyczki do Opery

JAK DODAWAĆ ROZSZERZENIA DO OPERY?
Rozwiń menu Opery, następnie podmenu Rozszerzenia i kliknij Pobierz rozszerzenia. Odszukaj wtyczkę, wskaż ją i zainstaluj, naciskając przycisk Dodaj do Opery. W przypadku Opery dodatki mogą być widoczne na bocznym pasku w postaci niewielkich aplikacji lub, jak w przypadku innych przeglądarek, na pasku narzędzi.

Todoist Sidebar


Todoist to internetowy serwis pomagający zapanować nad natłokiem obowiązków, narzędzie do zarządzania czasem i zadaniami. Plug-in umożliwia logowanie się do serwisu z poziomu paska bocznego przeglądarki i korzystanie z jego wszystkich funkcji. To rozwiązanie dla osób, które większość czasu spędzają w internecie i nie chcą włączać aplikacji stacjonarnej.
Kategoria: produktywność
Adres: todoist.com


TweetRight to rozszerzenie, które pozwala błyskawicznie udostępniać na Twitterze strony internetowe, linki i zdjęcia ze stron. Wystarczy zaznaczyć element i wybrać odpowiednie polecenie z menu kontekstowego albo przycisk na pasku zadań przeglądarki.
Kategoria: społecznościowe
Adres: pcformat.pl/u/3348

2048 Sidebar


Wtyczka dodaje do paska Opery grę o nazwie 2048. Polega ona na przesuwaniu pól z liczbami w taki sposób, by dwie takie same umieszczone zostały na sąsiednich polach. Spowoduje to ich dodanie. Gra kończy się, gdy pojawi się pole z liczbą 2048 bądź gdy nie można już uzyskać większej liczby. To wciągająca zabawa – dodatki do przeglądarek nie muszą w końcu służyć tylko do poprawy efektywności pracy.
Kategoria: rozrywka
Adres: pcformat.pl/u/3349

Notemark


Zakładki w przeglądarce pozwalają zapisać strony, do których zagląda się najczęściej. Są przydatne, ale tylko wtedy, gdy nie ma ich zbyt wiele. Na długich listach zakładek trudno cokolwiek znaleźć. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi Notemark. Pozwala zapisać strony niczym notatki, w celu przejrzenia w późniejszym terminie.
Kategoria: produktywność
Adres: pcformat.pl/u/3350

Install Chrome Extension


Install Chrome Extension to jedno z najważniejszych rozszerzeń do Opery. Pozwala skorzystać z mnóstwa dodatków stworzonych dla przeglądarki Chrome. Najnowsza wersja 55 Opery natywnie obsługuje wtyczki dla Chrome, mimo to prezentowane rozszerzenie znacznie przyspiesza proces weryfikowania zgodności dodatków.
Kategoria: narzędzia
Adres: pcformat.pl/u/3351Zobacz również