A A A

Hosting nowej generacji w nazwa.pl

Hosting nowej generacji w nazwa.pl, czyli bardzo szybko, bardzo dużo i bardzo bezpiecznie. [Artykuł sponsorowany]

W tradycyjnym hostingu, który jest oferowany przez zdecydowaną większość firm w Polsce, pojedynczy serwer jest dzielony między różnych użytkowników. Działając lepiej lub gorzej, zazwyczaj ma w danym momencie na tyle wolnych zasobów, aby obsłużyć proste strony WWW czy niewielkie sklepy. Kłopoty zaczynają się, jeśli ma poradzić sobie z dużo większym ruchem, związanym chociażby z trwającym teraz sezonem wyprzedaży. Co się wydarzy, kiedy zwiększy się ruch na naszej stronie, korzystającej z tradycyjnego hostingu? Zacznie ona wolniej działać, albo stanie się zupełnie niedostępna z powodu przeciążenia.

Można zadać sobie pytanie, czy nie przenieść strony do innej firmy, na inny serwer. Ale jeżeli wybierzemy znów tradycyjny hosting, sytuacja z niedostępnością naszej strony z powodu przeciążeń serwera na pewno się powtórzy. Takie przenosiny okażą się zatem stratą czasu i nerwów. Powstaje pytanie, czy istnieje rozwiązanie pozbawione wad kroczących każdego dnia za tradycyjnym hostingiem? Tak, a tym rozwiązaniem jest oferowany przez nazwa.pl, która została uznana za najlepszą firmę hostingową w Polsce – hosting w chmurze.

Cloudhosting eliminuje problem przeciążeń związanych z dużym ruchem na stronie, jak również problemy w dostępności naszej witryny i poczty ze względu na działania innych użytkowników. Dysponujemy tu bowiem gwarantowanymi zasobami mocy, które wyizolowane w ramach całej chmury, są dostępne tylko dla nas!

Bardzo szybko

Zamiast pojedynczego serwera, cloudhosting w nazwa.pl wykorzystuje całą ich grupę. W zależności od liczby obsługiwanych serwisów może liczyć setki, a nawet tysiące serwerów. O podział zadań między nimi dbają urządzenia zwane load balancerami, które kierują ruch do tych serwerów, które w danej chwili gwarantują najszybsze wykonanie zadania. Przy małym obciążeniu część z nich nie będzie wykorzystywana, co przekłada się na ochronę środowiska naturalnego, ze względu chociażby na mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną generowane przez całą chmurę. Wraz ze wzrostem obciążenia serwisów obsługiwanych przez cloudhosting w nazwa.pl, do zadań z tym związanych będą automatycznie włączane kolejne maszyny. Tak, by zapewnić pełną wydajność nawet przy bardzo dużym zapotrzebowaniu na moc obliczeniową czy przepustowość łącza.

Na szybkość działania naszych stron ma wpływ nie tylko sam fakt, że w chmurze dostępnych jest bardzo wiele serwerów, ale również wydajność takich „cegiełek”. Fizyczne maszyny wykorzystywane w nazwa.pl mają bowiem na pokładzie bardzo szybkie procesory Intel Xeon, które pracują z częstotliwością taktowania zegara 5 GHz. To gwarantuje moc znaną z bardzo szybkich komputerów dla graczy, która dopiero zaczyna trafiać do świata serwerów. Przekłada się to rzecz jasna na szybkość realizacji pojedynczych zadań. Według testów generowania stron WordPress cloudhosting w nazwa.pl jest liderem w Polsce. Dodatkowo bazy danych uruchamiane są na ultraszybkich dyskach Intel Optane, można również korzystać z serwerów Redis czy Memcached. Dla osób mniej obeznanych w nowych technologiach, być może brzmi to jak magiczne zaklęcia, ale najważniejsze jest to, że ich efektem pozostaje błyskawiczne działanie stron internetowych.

Firma nazwa.pl przetestowała szybkość ładowania strony, zbudowanej w WordPressie, u siedmiu najpopularniejszych dostawców. Najwolniejszy czas generowania strony osiągnął hosting home.pl i był to wynik aż 10 razy gorszy od zwycięzcy testu. Kolejny dostawca, czyli ovh.pl, był wolniejszy pięciokrotnie.


Jeszcze większe różnice osiągnięto, testując czas generowania strony wykonanej w aplikacji PrestaShop. Najgorszy wynik osiągnął mydevil.net. Tylko nieznacznie lepsze były dhosting.pl i home.pl. Porównywalne rezultaty osiągnęły trzy hostingi – ovh.pl, zenbox.pl i cyberfolks.pl. Hosting nazwa.pl wygenerował stronę blisko pięć razy szybciej od kolejnej firmy.

Bardzo dużo

Kolejną zaletą cloudhostingu w nazwa.pl jest „dużo”. Wybierając tę usługę, nie trzeba się martwić o zużycie transferu, czy jego prędkość. Połączenia realizowane są światłowodami zapewniającymi przepustowość do 100 Gbps oraz bardzo niskie opóźnienia. Z kolei dane są przechowywane na zduplikowanych i automatycznie synchronizowanych macierzach RAID. W zależności od wybranego pakietu hostingowego, do dyspozycji jest od 100 GB do nawet 2 TB przestrzeni dyskowej! Dzięki temu nie zabraknie miejsca na pliki serwisu internetowego czy sklepu ani na wiadomości e-mail na skrzynkach pocztowych. Nawet w najtańszej opcji można ich stworzyć tyle, ile potrzeba, bez ograniczeń.

Bardzo bezpiecznie

Firma nazwa.pl zapewnia również rozszerzoną ochronę przed atakami DoS i DDoS, oferuje Web Application Firewall (ochrona stron WWW przed atakami typu XSS, SQL lub PHP injection), Intrusion Prevention System (wykrywanie powtarzalnych wzorców ataków na grupie kilkuset tysięcy różnych serwisów WWW, obsługiwanych przez nazwa.pl, co pozwala zidentyfikować działania intruzów jeszcze zanim rozpoczną faktyczny atak), a także zabezpieczenie anty-exploitowe, monitorujące w czasie rzeczywistym dane przesyłane na FTP (dzięki temu zainfekowane pliki nie są w ogóle zapisywane na serwerze).

W nazwa.pl dane podlegają codziennym backupom, pozwalającym na odzyskanie informacji nawet w przypadku katastrof, które dotknęłyby całą serwerownię. Zresztą firma ma ich kilka, w różnych lokalizacjach. Zduplikowane są praktycznie wszystkie komponenty, mające wpływ na działanie usług, jak zasilacze, czy połączenia sieciowe. Trzeba też pamiętać, że awaria pojedynczego fizycznego serwera nie sprawi, że nasz serwis przestanie działać. Takich serwerów w klastrze jest bardzo dużo i w razie niedziałania jednego z nich, ruch zostanie automatycznie skierowany do innych. Ponieważ zarządzające tym load balancery również mogą ulec awarii, również i one nie są pojedynczymi urządzeniami.

Ceny pakietów cloudhostingu w nazwa.pl zaczynają się od 100 złotych netto rocznie. W cenie są zarówno kopie zapasowe do 48h wstecz, jak i nielimitowana liczba domen, kont e-mail, transfer domen, dostęp przez SSH oraz pomoc techniczna 24/7.

Migracja? Bezpłatnie. Czy mogę przetestować? Tak, aż przez 30 dni

Firma nazwa.pl przez ekspertów z branży została tej jesieni wybrana firmą hostingową roku w Polsce, co potwierdza wysoką jakość obsługi klienta oraz wykorzystywanie najnowszych technologii. Jeśli chcesz przenieść swój hosting do nazwa.pl, to możesz wykorzystać bezpłatną migrację oraz 30-dniowy okres próbny, podczas którego samodzielnie i bezpłatnie przetestujesz usługi firmy.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto