Komentarze
W pocie wielu czół
Adam Chabiński
W pocie wielu czół

Tydzień temu ukazał się kolejny numer „PC Formatu”, choć było to ostatni zeszyt wydany przez Bauera. Zgodnie z moją zapowiedzią w najnowszym wstępniaku nowym właścicielem marki PC Format jest wrocławska firma Fantasyexpo.

Gdybym pisał „Słowo na Niedzielę" ze sto lat temu albo i więcej (ze wskazaniem na więcej), użyłbym sformułowania, że zmiany w PCF-ie ruszyły pełną parą. U progu trzeciego dziesięciolecia XXI wieku taki zwrot to oczywisty anachronizm. Mniejsza jednak o to. Zaraz po zamknięciu numeru 5/2020 "PC Formatu" rozpoczęły się prace związane z przejęciem naszego tytułu.

Jak możecie przypuszczać przeniesienie zarówno naszej aktywności internetowej (strona WWW z forum, profile w mediach społecznościowych – Facebooku i Instagramie), jak przekazanie czasopisma z rąk jednego wydawcy pod opiekę innego jest skomplikowanym przedsięwzięciem. Wcześniej zaledwie przypuszczaliśmy, że operacja ta będzie trudna. Teraz każdego dnia każdy z nas przekonuje się, że zmiana właściciela jest ogromnym wysiłkiem logistycznym i organizacyjnym, w którym uczestniczy duża grupa osób – począwszy od redaktorów, grafików, poprzez wyższe szarże obu wydawnictw, po prawników, instytucje a nawet sądy. Pracujemy nad zmianą siedziby, strony internetowej, drukarni i kolportażu. Nieustannie różnymi kanałami komunikacyjnymi płyną polecenia, prośby, mikroraporty. Wiadomości na Discordzie, SMS-y, maile idą w tysiące, a czas spotkań online i w realu oraz rozmów telefonicznych można liczyć w setkach godzin. A to dopiero początek.

Mimo że można odnieść wrażenie chaosu, wszyscy podążamy w jednym (i słusznym) kierunku, choć zdarzają się (i pewnie nadal będą) przestoje w ukazywaniu się newsów i artykułów czy niedostępności strony WWW. Za to już teraz Was serdecznie przepraszam. Cała operacja pewnie nieprędko się zakończy (sama kwestia zmiany administratora danych osobowych długo ciągnie się za sprawą przepisów RODO), ale jej sukcesu jestem pewien. W efekcie skorzystamy na tym my wszyscy: zarówno Wy – Czytelniczki i Czytelnicy, jak my – współautorzy zmiany. Trzymajcie kciuki!

fot. 123rf/Imam Fathoni


Adam Chabiński