Lepszy obraz, więcej funkcji
- Co daje ekran o wyższej rozdzielczości
- Jakie możliwości komunikacyjne mają nawigacje
- Dodatkowe funkcje urządzeń
- Podsumowanie testu trzech zestawów samochodowych
Jednak jakość ekranu i czytelność wyświetlanych na nim informacji zależy nie tylko od jego rozdzielczości. Ważna jest też np. jasność oraz redukcja refleksów świetlnych, a z tym bywa różnie.
Niektóre modele potrafią łączyć się z telefonami komórkowymi przez bluetooth. Jednak nie wszystkie telefony udostępniają ten port w celu nawiązywania połączenia z internetem. W wypadku Androida w ogóle nie ma takiej możliwości.
Kolejną nową funkcją jest wbudowany w obie nawigacje transmiter FM, który przesyła polecenia głosowe na głośniki w samochodzie. Jakość komunikatów słuchanych na głośnikach jest o niebo lepsza, poza tym kierowca może znacznie łatwiej regulować ich głośność.
Już starsze nawigacje, z gorszymi ekranami, pozwalały np. na wyświetlanie zdjęć albo odczyt tekstów. Obecnie znaczenie tych funkcji rośnie, bo też jakość tekstu i grafiki na takich ekranach jest znacznie lepsza.
- WYRAŹNY EKRAN
Duża jasność i rozdzielczość ekranu, a także przekątna około 5” zapewnia jego odpowiednią czytelność w każdych warunkach. - WYGODNA OBSŁUGA
Zarówno samo urządzenie (ekran, przyciski), jak i mapa, powinny zapewniać łatwy dostęp do ważnych funkcji. - DOBRA MAPA
By trafić do celu, konieczna jest mapa zawierająca jak najwięcej szczegółów o miejscowościach, ulicach, budynkach, obiektach POI. Musi też zawierać aktualne informacje. - DODATKOWE FUNKCJE
Gdy mapa nie jest używana, urządzenie można wykorzystać do grania, wyświetlania zdjęć itp. Najlepiej, jeśli udostępnia ono system Windows, w którym można zainstalować dowolną aplikację.