Ochroną bezpieczeństwa komputera zajmie się pakiet TrustPort Internet Security 2013. Zamieszczamy go na naszej płycie wraz ze specjalnym półrocznym abonamentem pozwalającym na nieograniczone aktualizowanie baz definicji złośliwego kodu. [SŻ]

Wywołaj okno główne programu, klikając dwukrotnie jego ikonę w systemowym zasobniku. Wszystkie moduły powinny być zaznaczone na zielono, co oznacza, że są zaktualizowane i działają poprawnie.


Aby zaktualizować program, kliknij ikonę Sprawdź aktualizacje. Wyświetli się okno Aktualizacja, w którym widoczny będzie postęp w procesie pobierania i aktualizowania baz definicji złośliwego kodu. Po zakończeniu kliknij przycisk Zamknij.


Rozwiń menu Antywirus i wybierz opcję Skanuj wszystkie dyski. Proces skanowania zostaje uruchomiony.


Ze względu na to, że kontrolowane będą wszystkie zainstalowane w komputerze dyski, skanowanie może potrwać nawet kilka godzin. Warto uruchomić proces wieczorem i pozostawić pracujący komputer na noc, zaznaczając opcję Wyłącz automatycznie po zakończeniu skanowania.

Skaner antywirusowy programu może również pracować w kilku innych trybach. Do dyspozycji masz Szybkie skanowanie, które kontroluje tylko najważniejsze obszary systemu, Skanuj wszystkie dyski lokalne – kontrolując, pomija dyski sieciowe, Skanuj nośniki wymienne – kontroluje tylko dyski i przenośne pamięci USB, Skanuj rejestr – kontroluje wpisy w systemowej bazie danych, oraz Skanuj wybrany cel – tu możesz wskazać do kontroli wybrany folder lub plik.


Jeśli zdecydujesz się na wyłączenie jednego z modułów ochronnych, wystarczy kliknąć na reprezentującej go ikonie. Kolor podkreślenia zmieni się na czerwony, a w górnej części wyświetli się komunikat NIECHRONIONE.





