Aktualności
Apple potwierdza zakup NextVR
15 maja 2020, 13:40
Apple potwierdza zakup NextVR

Zajmujący się wirtualną rzeczywistością startup oficjalnie należy do Apple'a.

Po miesiącu bez komentarza obie firmy potwierdziły transakcję.

Potwierdzona właśnie inwestycja to najbardziej wymowny od dawna sygnał, że Apple coraz mocniej zmierza w kierunku wykorzystania technologii rzeczywistości wirtualnej (VR).

 

Wchłonięcie

NextVR to firma specjalizująca się w realizowaniu wydarzeń takich jak koncerty i mecze sportowe w formie możliwej do doświadczenia za pośrednictwem VR. Wcześniej współpracowała z CNN oraz ligami sportowymi (NBA, NASCAR), brała też udział w transmisjach z gier i innych tego typu atrakcji.

O przejęciu startupu mówiło się już na początku kwietnia br., ale dopiero teraz doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia – poprzez zmiany na stronie internetowej NextVR.

Firma została formalnie zamknięta, co oznacza najprawdopodobniej całkowite jej wchłonięcie przez Apple'a. Gigant z Cupertino nie zdradził warunków przejęcia firmy, jednak jej wartość była szacowana na 100 mln dolarów.

 

Tajny plan

W komentarzu dla Bloomberga nowy właściciel NextVR nie chciał zdradzić dalszych planów, podobnie jak przy wcześniejszych przejęciach. Coraz więcej plotek sugeruje jednak, że Apple od dłuższego czasu pracuje nad okularami rozszerzonej rzeczywistości (AR), więc być może kolejnym celem ma być również technologia VR.

fot. NextVR


Krzysztof Kempski