A A A

Apple ukarany w Holandii

25 stycznia 2022, 07:00
Holenderski organ antymonopolowy ukarał przedsiębiorstwo z Cupertino grzywną w wysokości co najmniej 5 milionów dolarów tygodniowo.
Apple ukarany w Holandii

Kosztowne randki

Przyczyną nałożenia kary przez Urząd ds. Konsumentów i Rynków (ACM) jest nieprzestrzeganie nakazu umożliwienia twórcom aplikacji randkowych korzystanie z alternatywnych metod płatności.

Według ACM Apple nadużył swojej pozycji rynkowej wymagając od autorów aplikacji randkowych, w tym właściciela Tindera – Match Group, korzystania wyłącznie z systemu płatności w aplikacji Apple i płacenia mu prowizji w wysokości 15–30 proc.

Obiecał poprawę, nie dotrzymał słowa, zapłaci

Apple poinformował, że zastosuje się do decyzji i wprowadzi „dwa opcjonalne nowe uprawnienia mające zastosowanie wyłącznie w przypadku aplikacji randkowych w holenderskim AppStorze, które zapewniają użytkownikom dodatkowe możliwości przetwarzania płatności", ale według regulatora, nie uczynił tego.

„Apple nie spełnił wymagań w kilku punktach", przekazał ACM w oświadczeniu. „Nie dostosował swoich warunków, w wyniku czego dostawcy aplikacji randkowych nadal nie mogą korzystać z innych systemów płatności".

Do momentu zapłaty gigant technologiczny będzie musiał płacić tygodniową stawkę określoną przez urząd na 5–50 milionów euro.

fot. Laurenz Heymanna – Unsplash

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto