Aktualności
Bezlusterkowiec do astrofotografii? Tak! Oto Canon EOS Ra
7 listopada 2019, 14:00
Bezlusterkowiec do astrofotografii? Tak! Oto Canon EOS Ra

Aparat można podłączyć bezpośrednio do teleskopu.

To pierwszy pełnoklatkowy sprzęt Canona, który zaprojektowano specjalnie z myślą o astrofotografii. Oparty na konstrukcji modelu EOS R aparat ma niemal identyczną specyfikację jak jego poprzednik, jednak rozszerzono go o filtr, dzięki któremu osiąga czterokrotnie lepszą niż EOS R przepuszczalność w zakresie promieniowania H-alfa.

Mowa o filtrze odcinającym promieniowanie podczerwone. Dzięki niemu dostępny już w przedsprzedaży EOS Ra nadaje się do wykonywania satysfakcjonującej jakości zdjęć nocnego nieba. Filtr IR pozwala bowiem na uwiecznienie czerwonego koloru mgławic emisyjnych – a tego nie potrafi żaden tradycyjny aparat.

Ponadto sprzętem aparat można sterować za pomocą smartfona, a 5-osiowa stabilizacja matrycy dodatkowo wpłynie na ostrość zdjęć wykonywanych z długim czasem migawki. Pełnoklatkowa matryca CMOS 35 mm zapewnia wysoką czułość aparatu, którym można również nagrywać filmy w 4k, także w trybie poklatkowym. Uchwycenie uroków nocnego nieba będzie prostsze także dzięki możliwości podłączenia EOS-a Ra bezpośrednio do teleskopu.

Aparat można zamówić na stronie Canona. Cena: 12 309,99 zł.

fot. Canon

 

 

 

 


Paula Jeziorska