A A A

Big tech podpada prokuratorom

25 stycznia 2022, 13:00
Amerykańscy prokuratorzy pozwali Google’a za łamanie zasad.
Big tech podpada prokuratorom

Google oszukiwał użytkowników?

W poniedziałek 24 stycznia prokuratorzy generalni ze stanów Teksas, Waszyngton, Indiana i Dystryktu Kolumbii złożyło pozwy przeciw koncernowi Alphabet (Google). Według prawników firma korzystała z danych o lokalizacji użytkowników po wycofaniu przez nich zgody.

Karl Racine, prokurator Dystryktu Kolumbii powiedział: „Prawda jest taka, że wbrew oświadczeniom Google nadal systematycznie monitoruje klientów i czerpie zyski z ich danych. Wprowadzanie w błąd przez Google jest wyraźnym naruszeniem prywatności konsumentów”.

Dane o lokalizacji należą do informacji wspomagających proces dokładnego kierowania reklam do określonej grupy odbiorców.

 

Gigant będzie walczył

Rzecznik Google’a tak skomentował pozew: „Prokuratorzy wnoszą sprawę w oparciu o niedokładne roszczenia i nieaktualne twierdzenia dotyczące naszych ustawień. […] Będziemy energicznie się bronić […]”.

fot. Adobe Stock


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto