Aktualności
Bluetooth w telewizorach LG
29 sierpnia 2008, 11:16
Bluetooth w telewizorach LG

Podczas odbywających się Berlinie targów IFA przedstawiciele koreańskiej firmy LG zapowiedzieli wzbogacenie oferty o nowe telewizory LCD i plazmowe wyposażone w łącze Bluetooth, co umożliwi bezprzewodowe podłączanie do telewizora słuchawek i urządzeń multimedialnych.

Zapowiedź poparto prezentacją przeprowadzoną na wystawianym na targach IFA 50-calowym telewizorze LG, na którym wyświetlono zdjęcia pozyskane z pamięci telefonu komórkowego podłączonego do telewizora za pośrednictwem Bluetooth.

LG zamierza standardowo instalować moduły Bluetooth w telewizorach LCD z serii LG700 oraz w telewizorach plazmowych z serii PG7000. Według zapowiedzi przedstawicieli koncernu nowe urządzenia mają być również wyposażone w złącze USB oraz slot dla kart pamięci flash, co umożliwi odtwarzanie na ekranie telewizora plików MP3 oraz oglądanie zdjęć zapisanych na przenośnych nośnikach danych.

Telewizory LG z wmontowaną obsługą Bluetooth pojawią się w ofercie koncernu w najbliższych tygodniach. Dokładnej specyfikacji oraz ceny nowego sprzętu na razie nie podano.

Źródło: Informacja własna