Aktualności
Bosch pracuje nad ekranem 3D do samochodów
13 sierpnia 2019, 07:50
Bosch pracuje nad ekranem 3D do samochodów

Bosch chce wzbogacić samochody o niewymagające okularów ekrany 3D. Dzięki temu kierowca otrzyma więcej cennych informacji na desce rozdzielczej.

Serwis Tech Crunch poinformował, że Bosch pracuje nad nową technologią wyświetlania obrazu 3D, która nie wymaga okularów. Jest przygotowywana głównie z myślą o samochodach i ma wpłynąć na sposób prezentowania kierowcy ważnych danych podczas prowadzenia pojazdu. Opracowywana przez firmę technologia nie wymaga okularów.

Zdaniem firmy wzbogacenie deski rozdzielczej o wyświetlacz 3D ułatwiłoby przekazywanie kierowcy ważnych powiadomień w sposób przykuwający uwagę. Byłyby to np. znaki ostrzegawcze w przypadku zagrożenia, czy nawet pomoc przy parkowaniu. Dzięki czujnikom i kamerom możliwe jest np. dokładniejsze wyświetlenie informacji w trójwymiarowej postaci o położeniu przeszkód.

Bosch zauważa, że z biegiem czasu samochody stają się coraz bardziej skomputeryzowane, w których znajduje się jeden spójny ekosystem obsługiwany przez komputer dużej mocy zamiast kilku o mniejszej wydajności. Firma nie podała jeszcze daty pojawienia się pierwszych pojazdów wyposażonych w tego typu wyświetlacze, choć wydaje się, że przypadku pojazdów premium jest to tylko kwestia czasu.

fot. Bosch


Krzysztof Kempski