A A A

Burmistrz Nowego Jorku zarobi więcej niż zwykle?

24 stycznia 2022, 09:10
Na skutek spadku kursu bitcoina pan Eric Adams może jeszcze zyskać.
Burmistrz Nowego Jorku zarobi więcej niż zwykle?

Bitcoin w dół, wypłata w górę

Kilka dni temu rozpoczął się kolejny spadek kursu kryptowalut. Wartość bitcoina (BTC) w 3 dni zmalała o kolejne kilkaset dolarów. Od listopada 2021 r. cena kryptowaluty spadła z około 68 tys. dolarów do 35 tys. za 1 BTC. W efekcie mogą zyskać inwestorzy i spekulanci, ale także niektóre osoby, które w bitcoinach pobierają… wynagrodzenie.

Należy do nich burmistrz Nowego Jorku Eric Adams, który 21 stycznia wziął swoją pierwszą wypłatę, która została zamieniona na bitcoiny. W czasie, w którym prawdopodobnie mamy „dołek na krypto” może się okazać, że Adams zarobił więcej niż zwykle. Gdy kurs wróci do notowań z listopada poprzedniego roku lub osiągnie jeszcze wyższy pułap, może się okazać, że burmistrz wziął tak naprawdę podwójną albo i potrójną wypłatę.

A co w sytuacji, gdy kryptowaluty będą kontynuować „nurkowanie”? Pan Adams spokojnie poczeka na wzrosty, które pewnie kiedyś i tak nadejdą.

 

Burmistrzowie zarabiają w BTC

Eric Adams obiecał, że weźmie trzy pierwsze wypłaty w 2022 roku w bitcoinach. Ma to być rodzaj gestu, w ramach prób tworzenia z Nowego Jorku „centrum kryptowalutowego”. Deklarację złożył podczas dyskusji na Twitterze z burmistrzem Miami Francisem Suarezem. Adams swoją obietnicą przelicytował Suareza, który zapowiedział, że pobierze w BTC tylko jedną wypłatę.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto