Aktualności
Debiutuje Microsoft Start
8 września 2021, 07:10
Debiutuje Microsoft Start

Koncern z Redmond uruchamia spersonalizowany kanał informacyjny.

„Treści, na których Ci zależy"

Microsoft Start to nazwa usługi informacyjnej, będącej rozwinięciem Microsoft News, a przedstawiającej wiadomości i inne materiały pochodzące od ponad tysiąca wydawców.

Informacje są prezentowane na stronie MicrosoftStart.com oraz za pośrednictwem aplikacji dla systemów iOS i Android. Microsoft Start pojawi się także niebawem wśród widżetów Windowsa 11, w sekcji „Wiadomości i zainteresowania" na pasku zadań systemu Windows 10 oraz w sekcji „Wiadomości" na nowej karcie w przeglądarce Edge.

Koncern z Redmond Microsoft będzie wykorzystywać algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego połączone z pracą żywych moderatorów w celu sortowania i personalizowania materiałów dostarczanych użytkownikom oraz do personalizowania treści na podstawie zainteresowań i sposobu interakcji z treścią.

Uruchomienie nowego kanału informacyjnego nie oznacza likwidacji serwisu MSN. Jak wyjaśniają przedstawiciele Microsoftu we wpisie w oficjalnym blogu, firmie zależało na ułatwieniu użytkownikom poruszania się w gąszczu informacji. Według badanie Forrestera, przeprowadzonego na zlecenie koncernu z Redmond, ludzie spędzają w internecie średnio siedem godzin dziennie, regularnie korzystają z sześciu różnych kanałów informacyjnych, które sprawdzają pięć razy w ciągu dnia.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski