Aktualności
Dell dodaje do oferty kolejnego Chromebooka
11 sierpnia 2020, 15:00
Dell dodaje do oferty kolejnego Chromebooka

Nowy Chromebook Enterprise firmy Dell może działać do 21 godzin na jednym ładowaniu.

Laptop premium

Dell ogłosił dziś (11.08), że do swojej oferty wprowadza nowy Chromebook z wyświetlaczem 4K z technologią Low Blue Light. Jak podaje producent, laptop przeznaczony jest przede wszystkim dla profesjonalistów i menedżerów IT. Latitude 7410 Chromebook Enterprise ma poszerzać ofertę premium producenta.

Niemal doba

Nowy sprzęt firmy Dell jest zgodny z wytycznymi projektu Athena, co oznacza, że ​​przenośność i żywotność baterii są głównym wyróżnikiem tego laptopa. Informacje podane przez Dell dotyczą 21 godzin pracy na jednym ładowaniu akumulatora.

Ponadto, producent informuje, że dzięki ExpressCharge Boost Chromebooka 7410 można również naładować od 0 do 35% baterii w zaledwie 20 minut lub do nawet 80% w godzinę.

 

Specyfikacja

Laptopy wyposażone są w procesory Intel Core i7 10. generacji, co w połączeniu z Wi-Fi 6, a nawet LTE ma być  atrakcyjnym zestawem dla osób, które dużo podróżują.

Latitude 7410 Chromebook Enterprise jest wpisany do rejestru EPEAT Gold, co oznacza, że sprzęt ten wykonano materiałów pochodzących z recyklingu, ma ekologiczne opakowanie i cechuje się energooszczędnością.

Chromebook można będzie nabyć w wersji klasycznej oraz w wersji dwa w jednym. Oba warianty wyposażone będą w 14-calowe ekrany o rozdzielczości 1080p i maksymalnej jasności 300 nitów. Laptop będzie miał do tego wspomniany wyświetlacz 4K, a urządzenie dwa w jednym specjalny rysik.

Chromebooki wyposażono w porty HDMI 2.0, gniazdo minijack 3,5 mm, USB-C, USB-A, tackę na SIM (tylko modele LTE) oraz czytnik kart microSD.

fot. Dell

 Paula Jeziorska