Aktualności
Desktop Lenovo – moc za rozsądną cenę
29 sierpnia 2008, 11:18
Desktop Lenovo – moc za rozsądną cenę

Firma Lenovo wzbogaciła linię produkowanych przez siebie komputerów stacjonarnych o nową serię ThinkCentre A62.
Według Lenovo, komputery z serii ThinkCentre A62 mają się charakteryzować najlepszym wskaźnikiem wydajności do ceny spośród wszystkich stacjonarnych pecetów oferowanych przez chińskiego producenta kontynuującego linię produkcyjną komputerów wdrożoną niegdyś przez amerykańskiego IBM-a.

ThinkCentre A62 może być wyposażony w procesory AMD Phenom lub Ahtlon. Znamienne jest, że nowa seria pozbawiona będzie modeli z procesorami Intela. Najwyższą dostępną opcją jest model wyposażony w procesor AMD Phenom 9600B. Standardowo instalowana pojemność pamięci RAM wyniesie maksymalnie 4 GB. Podstawową konfigurację uzupełni dysk twardy o pojemności – w zależności od modelu – od 160 GB, 250 GB, 320 GB, aż do modelu z półterabajtowym (500 GB) dyskiem twardym z interfejsem SATA 3.0 Gb/s. Za generowanie obrazu odpowiedzialna będzie karta graficzna z układem Nvidia GeForce 8400 wyposażona w 256 MB własnej pamięci.

Lenovo chce zachęcić potencjalnych nabywców bogatym oprogramowaniem instalowanym w podstawowej konfiguracji. Komputery ThinkCentre A62 będą dostarczane z systemem operacyjnym Windows Vista w wersjach – zależnie od modelu i konfiguracji – Home Basic, Home Premium, Business i Ultimate. Dodatkowo, oprócz systemu instalowany będzie automatycznie aktualizowany pakiet narzędzi ThinkVantage ułatwiający pracę, zarządzanie i serwis komputerów z serii ThinkCentre.

Zestawy Lenovo ThinkCentre A62 mają być dostępne we wrześniu br., a ich cena rozpoczyna się już od 399 dolarów.

Źródło: TechConnect