Aktualności
Edge w nowej wersji lepiej wyświetla ikony
29 lipca 2020, 15:15
Edge w nowej wersji lepiej wyświetla ikony

Sporo poprawek znajdzie się w kolejnej aktualizacji browsera Microsoftu.

W kanale Dev pojawiła się nowa wersja Edge'a.

Kluczową zmianą jest naprawa błędów dotyczących wyświetlania ikon. Użytkownicy skarżyli się, że są zbyt duże. To oczywiście nie koniec nowinek.

 

Sporo drobnych ulepszeń

W ramach aktualizacji naprawiono funkcję wyszukiwania tekstu w plikach PDF i dodano przełącznik do nowej karty wyświetlanej w trybie InPrivate. Przydatną nowością może być dodatkowa ikonka pozwalająca szybko usunąć sugestie wyszukiwania na pasku adresowym. Z poziomu klawiatury zmienimy również kolejność przycisków rozszerzeń w menu.

Poza tym rozbudowany został tryb przedsiębiorstwa, który kontroluje uzyskiwanie dostępu do poszczególnych witryn.

Naprawiono także kilka najbardziej dotkliwych błędów: poza zmianą wielkości ikon usprawniono raporty bezpieczeństwa rodzinnego i usunięto usterki powodujące blokowanie się ustawień bezpieczeństwa, takich jak HomepageLocation czy NewTabPageLocation.

 

Już niedługo

Aktualizacja powinna sama zainstalować się użytkownikom wersji testowej; nie wiadomo jeszcze, kiedy trafi do wszystkich korzystających z Edge'a. Całkiem prawdopodobne, że stanie się to dopiero po wdrożeniu i dopracowaniu kolejnej aktualizacji.

Już przyszły tydzień jednak przyniesie przesiadkę na najnowszą wersję silnika Chromium – i zapewne kolejną porcję ciekawych nowości.

fot. Microsoft

 


Krzysztof Kempski

Zobacz również