Aktualności
Facebook dla biznesu
16 października 2019, 15:40
Facebook dla biznesu

Platforma społecznościowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób prowadzących małe firmy.

Dobra prezencja to klucz do sukcesu. Zwłaszcza w przypadku niewielkich firm, którym zwykle trudno się wybić. Pewne ułatwienia proponuje dla nich Facebook.

Pierwsza to możliwość dostosowania do potrzeb firmy sekcji Relacje na Facebooku, Instagramie i Messengerze oraz zawarcia w opublikowanej historii informacji reklamowej. Dla niewielkiego biznesu odpowiednie dopasowanie kampanii promujących produkty jest bardzo angażujące finansowo i czasowo. Ujednolicenie publikowanej treści reklamowej na różnych kanałach związanych z Facebookiem ma więc ułatwić właścicielom odpowiednie lokowanie produktów przy jednoczesnej oszczędności pieniędzy na reklamę.

Drugim usprawnieniem jest wprowadzenie automatycznych odpowiedzi i reorganizacja czatów dla mikro- i małych przedsiębiorców. Dzięki temu nawet w tak napiętym czasie jak okres przedświąteczny będą w stanie na bieżąco odpowiadać na zapytania i zamówienia klientów. Wiadomości będzie można sortować i umieszczać w odpowiednich folderach z podziałem na kategorie, co ustrzeże firmy np. przed pomieszaniem zamówień.

Rokowania związane z wdrażanymi usprawnieniami dla małych biznesów są dobre – nowe opcje mają umożliwić im szybki rozwój w branży i dotarcie do jak największej liczby konsumentów. Świetna prezencja, doskonała obsługa klienta i odpowiednie dobieranie treści reklamowych mają być więc kluczem do sukcesu: Facebooka jako platformy sprzyjającej rozwojowi małych firm i tych ostatnich – w osiąganiu zamierzonych celów sprzedażowych.

 

fot. rawpixel – Pixabay

 

 


Paula Jeziorska