Aktualności
Głośnik Google szpieguje użytkowników?
16 października 2017, 12:00
Głośnik Google szpieguje użytkowników?

Jeden z redaktorów portalu Android Police odkrył, że testowany przez niego głośnik Google cały czas nagrywa otoczenie i przesyła pliki dźwiękowe na serwery Google.

Nawet kiedy urządzenie zostało wyłączone przez użytkownika, po chwili wybudzało się i wracało do nagrywania. Portal Android Police zgłosił sprawę do Google, które szybko zareagowało, wysyłając na miejsce jednego z inżynierów. Jak tłumaczą przedstawiciele korporacji z Mountain View, zachowanie głośnika było wynikiem błędu w oprogramowaniu, który dotyczy tylko egzemplarzy udostępnionych dziennikarzom do testów.

Co więcej, Google wypuściło aktualizację oprogramowania, która ma wykluczyć powstanie podobnego błędu w jakimkolwiek głośniku z serii Home, a dane zebrane przez wadliwe egzemplarze zostały usunięte. Mimo rozwiązania tego konkretnego problemu, niesmak pozostaje, szczególnie, że to nie pierwszy tego typu incydent związany z asystentami domowymi. Całkiem niedawno głośno było o incydentach podsłuchiwania użytkowników przez głośniki Amazon Echo.


PC Format