Aktualności
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalny debiut
9 października 2018, 20:50
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalny debiut

Google zaprezentowało swoje dwa nowe, referencyjne smartfony – Pixela 3 i Pixela 3 XL. Obyło się bez niespodzianek.

Pixel 3 ma 5,5-calowy ekran, a większy model - Pixel 3 XL, ekran o przekątnej 6,3 cala. Rozmiar i waga pozostały podobne to zeszłorocznych modeli. Ekrany korzystają z dobrodziejstw technologii OLED (ze wsparciem HDR) i zostały pokryte Gorilla Glass 5.

Oba urządzenia mają topowy chip Qualcomm Snapdragon 845 z 4 GB RAM. Ilość pamięci? Na pliki użytkownika przeznaczono natomiast od 64 GB do 128 GB. Kluczowym elementem pozostaje oczywiście system operacyjny - najczystsza z możliwych wersji Androida 9 i trzyletnia gwarancja na aktualizację.

Smartfony Google Pixel 3 i Pixel 3 XL nie mają podwójnego aparatu. Sprzęt Google korzysta z obiektywu o rozdzielczości 12,2 mpix (f/1.8). Natomiast z przodu zdecydowano się na podwójny aparat, z szerokokątnym obiektywem do wykonywania zdjęć typu selfie z większą liczbą osób na ekranie. Największym atutem aparatów w Pikselach jest rewelacyjne oprogramowanie towarzyszące fotografii - zdjęcia z zeszłorocznego modelu naprawdę reprezentowały bardzo wysoki poziom.

Ceny? W USA Pixel 3 kosztuje 799 dolarów, a większy model - 899 dolarów. Smartfony zadebiutują w Europie, ale nie będzie ich w oficjalnej sprzedaży w Polsce.


PC Format