Aktualności
Huawei z kolejnym patentem
25 marca 2020, 14:10
Huawei z kolejnym patentem

Przygotowywany smartfon koncernu ma się wyróżniać nowym elementem.

Premiera smartfona Huawei Mate 40 zapowiadana jest na październik 2020 r. Co jakiś czas do sieci trafiają informacje na temat zastosowanych przez koncern komponentów w telefonie.

Let's Go Digital opublikowało najnowszy patent zgłoszony przez Huawei, który ma zostać wykorzystany już w modelu Mate 40. Wydaje się bardzo interesującym udogodnieniem do zastosowania w smartfonach na przyszłość.

W projekcie zgłoszonym przez koncern widzimy zmiany w zakresie użytkowym istniejącego już elementu obudowy – pierścienia okalającego obiektywy. Ten czysto wizualny i ochronny dotychczas element miałoby zyskać nową wartość: stałby się kontekstowym ekranem dotykowym.

Według zgłoszonego patentu taki kontekstowy ekran dotykowy w formie pierścienia prowadziłby użytkownika na skróty do kilku funkcji. Zadania realizowane poprzez dotyk obejmowałaby m.in. odbieranie połączeń przychodzących, sterowanie głośnością urządzenia, obracanie zdjęć, jak i przybliżanie obrazu. Ciekawym pomysłem jest też możliwość podglądu wiadomości przychodzących, które można odczytać na tak małym panelu. Choć wydaje się to mało przydatną i niezbyt wygodną opcją, to w praktyce może się okazać, że będzie zupełnie inaczej.

Na zdjęciach prototypowych udostępnionych przez Let's Go Digital widzimy dziwny sposób trzymania smartfona – z palcem wskazującym wyciągniętym tak, by mieć możliwość sterowania pierścieniowym ekranem dotykowym. Trudno stwierdzić, czy w praktyce obsługa smartfona w ten sposób byłaby wygodna i w ogóle wykonalna. Dodatkowo dochodzą kwestie dostosowania obudowy i zabezpieczenia czytnika tak, by nie przełączać różnych opcji nieintencjonalnie.

Ten niewątpliwie ciekawy patent rodzi więc na razie sporo pytań czekających na odpowiedź.

fot. Let's Go Digital

 


Paula Jeziorska