A A A

Kolejna duża transakcja w światowym gamingu

25 stycznia 2022, 11:30
Saudyjski fundusz kupuje ESL i FACEIT za 1,5 miliarda dolarów.
Kolejna duża transakcja w światowym gamingu

Szejkowie będą organizować turnieje esportowe

Savvy Gaming Group, firma wspierana przez rządowy Fundusz Inwestycyjny Arabii Saudyjskiej, kupiło dwóch największych operatorów turniejów i lig gier komputerowych – ESL i FACEIT – za łączną kwotę 1,5 miliarda dolarów, informuje Sport Business Journal.

To kolejna w ostatnim czasie (po ogłoszeniu przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft) ważna informacja o przetasowaniach na rynku gier.

Saudyjski Public Investment Fund (PIF), jeden z największych funduszy inwestycyjnych na świecie dokonał niedawno kilku inwestycji w biznes sportowy. Fundusz prowadzi rozmowy dotyczące przejęcia za ponad 1 miliard dolarów drużyny Inter Mediolan oraz zakupu perełki francuskiej Ligue 1 Olympique Marsylia. PIF pod koniec ubiegłego roku przejął klub angielskiej Premier League Newcastle i jest zaangażowany w przedsięwzięcie LIV Golf prowadzone przez byłego zawodowego golfistę a obecnie przedsiębiorcę Grega Normana.

Teraz czas na sport elektroniczny

Modern Times Group, właściciel ESL, założonego między innymi przez Ralfa Reicherta i Jensa Hilgersa pozostaje jednym z największych organizatorów turniejów esportowych na świecie. Jest obecny na wszystkich kontynentach i zatrudnia ponad 600 pracowników.

ESL organizuje turnieje na dużą skalę w grach takich jak Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft i Dota 2, gdzie pule nagród wynoszą miliony dolarów.

W Polsce jest najbardziej znany ze spektakularnych rozgrywek Intel Extreme Masters (IEM) odbywających się od dekady w katowickim Spodku. Obsługuje również jedną z największych cyklicznych lig CS:GO, ESL Pro League.

FACEIT również prowadzi rozgrywki CS:GO, a także organizuje turnieje dla Rainbow Six Siege przy współpracy z firmą Ubisoft.

fot. Saudigamer


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto