Aktualności
Kolejne niezależne serwisy naprawią iPhone’y
13 lipca 2020, 08:30
Kolejne niezależne serwisy naprawią iPhone’y

Apple rozszerza na Kanadę i Europę możliwość naprawiania telefonów w niezależnych punktach.

700 punktów w rok

Program uruchomiony przez Apple'a rok temu umożliwia firmom zewnętrznym naprawianie iPhone'ów. Do tej pory powstało już 700 punktów naprawczych w Stanach Zjednoczonych. Teraz czas na kolejne lokalizacje.

Dzięki programowi serwisy mają dostęp do oryginalnych części Apple'a, narzędzi i szkoleń. Nie muszą w tym celu zostać pełnoprawnymi autoryzowanymi serwisami Apple'a (AASP) ani spełniać rygorystycznych wymagań. Program przewiduje znacznie mnie obostrzeń. Wśród nich jest m.in. posiadanie certyfikowanego technika Apple'a.

Udział w programie jest bezpłatny. Od momentu uruchomienia tej inicjatywy skorzystało z niego już 140 firm w sumie z 700 lokalizacji.

 

Więcej autoryzowanych punktów

Oprócz niezależnego programu naprawczego Apple rozwija także program autoryzowanych dostawców usług. Według firmy obecnie istnieje 5000 AASP na całym świecie.

W ubiegłym roku aż trzykrotnie zwiększyła się liczba autoryzowanych punktów napraw. To zarówno miejsca sprzedaży detalicznej Apple'a, jak i sklepy Best buy oraz niezależni dostawcy. Muszą oni jednak spełnić rygorystyczne wymogi i przejść specjalne szkolenia.

fot. Apple

 


Dominika Gorgosz