Aktualności
Mapy Google z nowymi oznaczeniami popularnych miejsc
6 listopada 2019, 10:40
Mapy Google z nowymi oznaczeniami popularnych miejsc

Użytkownicy urządzeń z systemem Android zamiast kolorowych kropek zobaczą teraz miniaturowe grafiki przedstawiające najpopularniejsze w danym regionie miejsca.

Wersja map Google na urządzenia mobilne z Androidem została uaktualniona o nową funkcję. Osoby podróżujące do dużych miast, takich jak Londyn, Paryż czy Nowy Jork, od tej pory zamiast widoku zielonych i pomarańczowych kropek-znaczników, które informują o polecanych do odwiedzenia miejscach, ujrzą miniaturowe grafiki przedstawiające najpopularniejsze w danym regionie atrakcje.

Dzięki tej aktualizacji najistotniejsze punkty na mapie każdego z miast są teraz dobrze widoczne i wyraźnie odznaczają się na tle innych punktów oraz samego terenu. Ułatwi to podróżnym szybkie zlokalizowanie charakterystycznych dla danego miejsca budynków.

Nie wszystkie punkty zostały w ten sposób oznaczone, aktualizacja nie objęła też wszystkich większych miast. Zmiany wprowadzono w mapach Google na urządzenia mobilne, nie objęła ona jeszcze ich wersji przeglądarkowej.

fot. ApplePolice

 


Paula Jeziorska