Aktualności
Microsoft już wie, jak działają aktualizacje
31 stycznia 2022, 17:10
Microsoft już wie, jak działają aktualizacje

Windows 10 potrzebuje do aktualizacji wielu godzin online.

W Microsofcie wiedzą, ile czasu zajmują aktualizacje systemu

Według informacji, jakie zdobył Microsoft, aby skutecznie zaktualizować Windowsa 10, należy pozostawić komputer na 8 godzin online. Pod tym warunkiem urządzenie pobierze i bezbłędnie zainstaluje najnowsze aktualizacje. Witryna Windows Update mierzy czas, przez jaki komputer jest połączony z siecią, a proces ten nazywany jest „aktualizacją łączności”.

David Guyer, menadżer Microsoftu ds. aktualizacji systemu mówi: „Jedną z najbardziej znaczących rzeczy, które zbadaliśmy, było to, ile czasu urządzenie musi być włączone i połączone z usługą Windows Update, aby móc pomyślnie zainstalować aktualizacje jakości i funkcji”. Guyer stwierdził, że jeżeli komputer nie jest online wystarczającą ilość czasu, aktualizacja nie dojdzie do skutku.

 

Windowsa 11 zaktualizujesz szybciej

Według Microsoftu 50 proc. komputerów nie spełnia warunku pozostawania online przez odpowiednią ilość czasu, dlatego systemy na tych maszynach nie są aktualizowane do najnowszej kompilacji. Jedna czwarta najnowszych kompilacji Windowsa 10 nie ma zaktualizowanych zabezpieczeń przez okres dłuższy niż 60 dni.

Koncern pociesza, że aktualizacje Windowsa 11 są o 40 proc. mniejsze, dlatego nowy system będzie uaktualniany sprawniej.

fot. Clker-Free-Vector-Images – Pixabay


Piotr Bogucki