Aktualności
Microsoft przygotowuje program Office w formie apki
6 listopada 2019, 13:50
Microsoft przygotowuje program Office w formie apki

Word, PowerPoint i Excel będą połączone w jedną aplikację dostępną dla użytkowników iOS-a i Androida.

Microsoft zapowiedział wersję Office'a na urządzenia mobilne, która łączyć będzie funkcje kilku czołowych programów niezbędnych do prac biurowych. Aplikacja ma ponadto umożliwiać użytkownikom skanowanie dokumentów i robienie notatek. Na ekranie głównym wyświetlać się będą wszystkie ostatnio tworzone teksty lub prezentacje, rekomendowane dokumenty czy ostatnio zapisane notatki. Wystarczy kliknąć wybrany dokument, aby móc go edytować bezpośrednio w aplikacji.

Widniejący w aplikacji „plusik" pozwala użytkownikom na szybkie wykonanie trzech czynności: utworzenie nowej notatki, zeskanowanie dokumentu, który następnie zostanie odpowiednio przekonwertowany – jako tabela Excel, tekst Word lub obrazek w PowerPoincie – oraz utworzenie wizytówki. Ponadto za pomocą apki Office będzie można wykonywać czynności, które dotychczas wymagały użycia innych programów: skanować kody QR i przygotowywać dokumenty w formacie PDF.

Można dopisać się do listy, by pobrać wersję poglądową aplikacji na iOS-a oraz Androida. Na razie program nie działa na urządzeniach typu iPad.


fot. William Iven – Pixabay

 


Paula Jeziorska