A A A

Microsoft zabiera i oddaje

25 stycznia 2022, 10:00
W nowym Windowsie wrócił stary program do obsługi sieci.
Microsoft zabiera i oddaje

Jeśli TCP/IP, to tylko w Panelu sterowania

W kompilacji nr 22538 Windowsa 11 w wersji Insider Preview przywrócono możliwość konfiguracji sieci za pośrednictwem Panelu sterowania (ncpa.cpl). Wcześniej Microsoft przeniósł ustawienia sieci z Panelu do Zaawansowanych ustawień sieciowych w Ustawieniach systemu.

Z nieznanych przyczyn funkcja Połączenia sieciowe w starym Panelu sterowania została przywrócona w kompilacji 22538. Jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę dotychczasowy trend, który raczej oznaczał nieodwracalne przenoszenie konfiguracji do nowych Ustawień.

Microsoft tak skomentował tę zmianę: „Użytkownicy, którzy tego potrzebują, mogą ponownie uzyskać bezpośredni dostęp do ncpa.cpl”.

 

Nie umieli zaprogramować?

Jeden z użytkowników Reddita komentując sprawę, żartobliwie stwierdził, że programiści Microsoftu nie mogli sobie poradzić z obsługą sieci za pomocą nowego interfejsu, stąd powrót starego.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto