Aktualności
Nowe funkcje w przeglądarce Edge
19 listopada 2021, 16:40
Nowe funkcje w przeglądarce Edge

Z browserem Microsoftu możemy udać się na zakupy oraz pilnować swoich haseł.

Łatwiejsze zakupy, pewniejsze hasła

Już niebawem Edge będzie monitorować ceny ostatnio oglądanych produktów i informować o ich zmianach. Przeglądarka sprawdzi również wycieki haseł w sieci. Jeśli okaże się, że zapamiętane dane użytkownika trafiły do hakerskich baz, browser ułatwi proces ich modyfikacji.

Funkcja śledzenia cen zostanie dodana do istniejących narzędzi zakupowych. W przeglądarce znajdziemy już porównywanie cen, historię zakupów oraz wbudowane kupony.

Liat Ben-Zur, dyrektor wykonawczy Microsoft pracujący nad inicjatywą firmy „Modern Life", mówi: „ta funkcja [śledzenia cen] pojawi się wkrótce i zostanie wbudowana w przeglądarkę, więc wystarczy przeglądać sieć w normalny sposób, a Edge poinformuje Cię, czy którykolwiek z ostatnio oglądanych elementów zmienił cenę".

Microsoft będzie jeszcze musiał zmierzyć się z problemami związanymi z ochroną prywatności, które pojawią się po wprowadzeniu śledzenia cen. Firma jednak ma duże doświadczenie z kontrolą danych osobowych w Edge, więc na pewno zostaną dodane stosowne funkcje zabezpieczające.

Edge przypilnuje również zapisane hasła do witryn internetowych oraz usług. Przeglądarka sprawdzi wycieki haseł; w przypadku ich wykrycia oraz za zgodą użytkownika przekieruje go na stronę zmiany hasła. Tam Edge samodzielnie utworzy nowe silne hasło.

Ben-Zur mówi: „łatwa aktualizacja hasła jest oferowana tylko w ograniczonej liczbie witryn, ale w najbliższych miesiącach będziemy pilnie pracować nad rozszerzeniem tej listy".

fot. Pixabay


Piotr Bogucki