Aktualności
Olympus udoskonala produkty w ofercie
10 lipca 2020, 13:10
Olympus udoskonala produkty w ofercie

Firma pracuje nad kolejnymi obiektywami mimo przeniesienia działalności Olympus Imaging do nowej firmy.

Zmiana marki

Jak wspominaliśmy dwa tygodnie temu, firma Olympus zdecydowała się częściowo przenieść działalność do nowego koncernu. Zasoby związane z fotografowaniem i rejestrowaniem dźwięku przekazane będą 30 września br. firmie Japan Industrial Partners. Mimo takiego ruchu jeszcze przed oddaniem działów nowemu koncernowi Olympus wypuszcza aktualizacje oprogramowania do dotychczas sprzedawanych aparatów i pracuje nad nowymi obiektywami. Te ostatnie mają pojawić się w sprzedaży już po przekazaniu działu nowemu właścicielowi.

 

Nowości Olympusa

Użytkownicy aparatów Olympusa E-M1X, E-M1, E-M1 Mark II, E-M1 Mark III i E-M5 Mark II mogą sobie teraz pozwolić na wykorzystanie ich jako kamerek internetowych. Wszystko za sprawą aplikacji OM-D Webcam Beta.

Jak podaje producent, aby użyć aparatów do wideokonferencji, wystarczy pobrać darmowe oprogramowanie ze strony internetowej Olympusa, a następnie podłączyć aparat do komputera za pomocą kabla USB i go włączyć, ustawić tryb „tethered", uruchomić oprogramowanie konferencyjne i jako kamerkę wybrać „OM-D Webcam Beta".

Specjaliści marki pracują także nad aktualizacją oprogramowania dla aparatu E-M1X. Chodzi o dodanie funkcji detekcji ptaków do systemu Inteligentnej detekcji obiektów AF. Ta aktualizacja została zaplanowana na zimę tego roku.

Również w okresie zimowym pojawić się mają nowe obiektywy marki Olympus. Serię poszerzą: obiektyw supertelefoto M.Zuiko Digital ED 150-400 mm F4.5 TC 1.25x IS PRO z wbudowanym telekonwerterem 1.25x, szerokokątny zoom M.Zuiko Digital ED 8-25 mm F4.0 PRO oraz obiektyw makro z serii PRO.

Obiektywy M.Zuiko

 

Aktywność firmy

Olympus zapewnia, że zmiany własnościowe nie wpłyną na funkcjonowanie firmy. Jak podkreślił dyrektor sprzedaży i marketingu Olympusa na Polskę, wszystkie dotychczasowe usługi, włącznie z naprawami gwarancyjnymi produktów marki Olympus, będą w dalszym ciągu honorowane – zarówno w okresie przejściowym, jak i po transferze Olympusa do Japan Industrial Partners.

fot. Olympus


Paula Jeziorska