A A A

Putin broni kryptowalut

28 stycznia 2022, 07:30
W Rosji za kryptowalutami ujął się prezydent.
Putin broni kryptowalut

Kryptowaluty oczkiem w głowie rosyjskiego prezydenta?

Podczas gdy rosyjski bank centralny chciałby zakazania w Rosji kryptowalut, w ich obronie stanął Władimir Putin i skrytykował ten pomysł. Prezydent stwierdził 26 stycznia, że urzędnicy powinni „przyjrzeć się” cyfrowej walucie i porozmawiać o sprawie zakazu z bankiem centralnym.

Putin podkreślił ważną pozycję Rosji jako dostawcy mocy obliczeniowej dla sieci kryptowalutowych zwłaszcza bitcoina. Kraj osiągnął ten status po wprowadzeniu przez Chiny zakazu wydobycia kryptowalut oraz dzięki nadwyżkom energetycznym. Prezydent Rosji oznajmił, że wie o ryzyku związanym z obrotem cyfrową walutą.

Blockchain potrzebny w Rosji

Putin już w 2018 roku twierdził, że blockchain jest potrzebny i należy postarać się, aby Rosja stała się jednym z liderów branży. W przeciwnym wypadku kraj uzależni się w tej dziedzinie od innych państw.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto