A A A

Ransomware na Białorusi?

25 stycznia 2022, 11:00
Grupa hakerów zaatakowała białoruskie koleje.
Ransomware na Białorusi?

Czy dane kolei białoruskich zostały zaszyfrowane?

Grupa hakerska Belarusian Cyber-Partisans poinformowała, że zaatakowała Koleje Białoruskie za pomocą ransomware'u. Według Cyber-Partisans miałby to być protest przeciw transportom rosyjskiego wojska, które realizowane są przez to przedsiębiorstwo.

Hakerzy twierdzą, że ich oprogramowanie zaszyfrowało dane na niektórych serwerach i stacjach roboczych, aby utrudnić im działanie. Nie atakowano systemów automatyki i zabezpieczeń.

Grupa w zamian za odszyfrowanie danych domaga się uwolnienia 50 białoruskich więźniów politycznych oraz wycofania wojsk rosyjskich z Białorusi.

Na dowód uzyskania dostępu do systemów kolejowych Białorusi cyberpartyzanci pokazali na Telegramie zrzuty ekranu z zaatakowanych komputerów, zapasowych serwerów i kontrolera domeny Windows.

 

A co na to Koleje Białoruskie?

Państwowe przedsiębiorstwo Koleje Białoruskie nie skomentowało tych informacji. Wiadomo jednak, że firma na swojej stronie WWW opublikowała ostrzeżenie dla pasażerów, mówiące o problemach z zakupami biletów elektronicznych.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto