Aktualności
Serwer archiwalny przeglądarki Pale Moon zainfekowany
11 lipca 2019, 15:50
Serwer archiwalny przeglądarki Pale Moon zainfekowany

Autorzy przeglądarki Pale Moon poinformowali o wykryciu niepożądanego oprogramowania na serwerach z wersjami archiwalnymi.

Serwis ghacks poinformował o infekcji na serwerze archiwalnym przeglądarki Pale Moon. Serwer został zaatakowany przez hackerów, którzy korzystali z niego celem rozprzestrzeniania szkodliwego oprogramowania.

Komunikat w tej sprawie wydali już twórcy przeglądarki. Okazuje się, że problem zdiagnozowano dopiero po ponad półtora roku. W toku dochodzenia rozpoczętego 26 maja udało się ustalić, że infekcja nastąpiła mniej więcej 27 grudnia 2017 roku.

Developerzy uspokajają jednak, że użytkownicy, którzy pobrali ich przeglądarkę za pomocą oficjalnego kanału raczej nie mają się czego obawiać. A to ze względu na automatyczne aktualizacje. Narażeni są jedynie ci, którzy ściągnęli Pale Moon z serwisu archive.palemoon.org.

Niezależnie od źródła pobrań firma zaleca przede wszystkim sprawdzenie aktualizacji – sygnatura infekcji powinna być znana najpopularniejszym programom antywirusowym.

fot. Pale Moon


Krzysztof Kempski