Aktualności
Surface Neo? Nie w tym roku!
10 kwietnia 2020, 07:55
Surface Neo? Nie w tym roku!

Microsoft rezygnuje na razie z produkcji dwuekranowców z systemem Windows 10X.

Informację ujawniła Mary Jo Foley, pisująca regularnie do serwisu ZDnet.

Microsoft zmienił plany i w 2020 r. nie dostarczy producentom sprzętu systemu Windows 10X w wersji przystosowanej do pracy z dwoma wyświetlaczami; również sam nie zamierza rozpoczynać sprzedaży dwuekranowego modelu Surface Neo (który pierwotnie miał zadebiutować w najbliższe wakacje). Jest to rezultatem ograniczenia pracy w kampusie Microsoftu oraz zakłócenia ciągłości łańcucha dostaw z Chin, wynikających z epidemii koronawirusa.

 

Najpierw jeden ekran

Firma skoncentruje się obecnie na dopracowaniu systemu Windows 10X w wersji na urządzenia z jednym ekranem. O tym, że może być on instalowany także na klasycznych laptopach, dało się słyszeć już w ubiegłym roku (choć kilka miesięcy później, podczas lutowej konferencji Microsoft Developer Day, przedstawiciele koncernu omawiali głównie zagadnienia związane z pracą nowego systemu na sprzęcie dwuekranowym). Ostateczna, stabilna edycja „jednoekranowej" odmiany Windows 10X ma się ukazać jeszcze w bieżącym roku.

Plany związane ze sprzętem dwuekranowym nie zostają jednak do końca zarzucone. Według Mary Jo Foley cały czas trwają prace nad dwuekranowym smartfonem (fabletem) Surface Duo, który ma działać pod kontrolą Androida.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski