A A A

UE ureguluje reklamy w internecie

25 stycznia 2022, 09:00
Unijne prawo ograniczy wykorzystywanie wrażliwych danych do profilowania odbiorców reklam internetowych.
UE ureguluje reklamy w internecie

Kierowanie reklam w sieci będzie ograniczone na terenie Unii Europejskiej?

W miniony czwartek (20 stycznia 2022 r.) w Parlamencie Europejskim zatwierdzono projekt ustawy ograniczającej możliwość używania przez firmy big tech szczegółowych danych użytkowników do kierowania reklam. Przepisy mają dotyczyć informacji dotyczących preferencji seksualnych, rasy i wyznania. Projekt zatwierdzono 530 głosami przy 78  przeciw i 80 wstrzymujących się.

Na podstawie nowych przepisów wielkie platformy internetowe będą musiały wprowadzić usługi umożliwiające użytkownikom łatwe wycofanie zgody na śledzenie i gromadzenie informacji. Autorzy regulacji chcieliby także, aby u dużych usługodawców istniały mechanizmy umożliwiające proste zgłaszanie nielegalnych treści i skuteczne wywieranie presji ich usuwania.

 

Ile big tech zapłaci, jak się nie posłucha?

W ustawie znajdą się także przepisy o zakazie kierowania reklam do nieletnich oraz stosowania złych praktyk w postaci wyłudzania zgód na udostępnianie danych osobowych. Na podmioty nieprzestrzegające nowych regulacji będzie można nałożyć karę w wysokości do 6 proc. globalnego przychodu.

fot. geralt – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto