Aktualności
Więcej o Windows 10X
14 lutego 2020, 08:20
Więcej o Windows 10X

Microsoft publikuje serię filmów z konferencji poświęconej nowemu systemowi operacyjnemu.

We wtorek, 11 lutego, odbyła się wirtualna konferencja Microsoft Developer Day poświęcona systemowi Windows 10X, projektowanemu z myślą o urządzeniach wyposażonych w podwójny ekran (takich jak Surface Neo i Duo).

Obecnie firma zamieściła w sieci 11 filmów relacjonujących wydarzenie. Najkrótszy z nich trwa niewiele więcej niż 10 minut, a najdłuższy – nieco ponad godzinę. Omówiono w nich zasady projektowania aplikacji dla urządzeń z dwoma ekranami, emulator systemu, korzystanie z pakietu SDK, używanie wieloplatformowych narzędzi programistycznych itp.

W czasie konferencji pokazano także smartfon Surface Duo; ponieważ urządzenie jest wciąż prototypem, kilka razy odmówiło działania. Microsoft wprowadził związku z tym poprawki w materiale wideo, wcale się z tym zresztą nie kryjąc (film jest opatrzony komentarzem „Some demonstrations updated post-event"). W serwisie Twitter dostępna jest jednak oryginalna wersja prezentacji – można w niej zobaczyć, jak Surface Duo przestaje reagować na gesty wykonywane przez wiceprezesa koncernu Kevina Gallo.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski