A A A

Pakiet biurowy do prostych zadań

PC Format 11/2009
Na naszym krążku znajdziesz bardzo przydatne narzędzie pełną, komercyjną wersję pakietu biurowego Microsoft Works 9.0 SE. Artykuł jest przewodnikiem po pakiecie i mamy nadzieję, że ułatwi rozpoczęcie pracy z Microsoft Works 9.0 SE.

Microsoft Works bez reklam

Jedyną „ceną” za korzystanie, także w zastosowaniach komercyjnych, z zamieszczonego na naszym CD pakietu Microsoft Works 9.0 SE jest to, że podczas pracy z pakietem w oknie aplikacji są wyświetlane reklamy. Jeżeli chcesz korzystać z wersji pakietu pozbawionej reklam, musisz za taką wersję zapłacić. Procedurę aktualizacji do wersji pozbawionej reklam możesz wywołać, korzystając z dostępnego w menu Start skrótu.


Uruchom program Microsoft Works i w oknie Microsoft Works kliknij widoczny w dolnym, lewym rogu odsyłacz  Program Works bez reklam.


Uruchomi się automatycznie domyślna w systemie przeglądarka internetowa i zostanie do niej wczytana strona sklepu internetowego Microsoft, w którym możesz kupić (za cenę 132 złotych) wersję pakietu Works pozbawioną reklam.

Pakiet Microsoft Works 9.0 SE to pakiet charakteryzujący się funkcjonalnością i prostotą obsługi typową dla narzędzi przeznaczonych do domowych zastosowań. Jeden program możesz zainstalować na jednym stanowisku komputerowym. Umieszczony na naszym CD pakiet Microsoft Works 9.0 SE jest dostępny tylko jako dodatek do naszego magazynu. Jest to oprogramowanie przeznaczone dla użytkowników domowych i właścicieli małych, jedno- i kilkuosobowych firm. Pakiet zawiera edytor tekstów, arkusz kalkulacyjny, kalendarz, aplikację do tworzenia i zarządzania prostymi bazami danych oraz zestaw szablonów przystosowanych do wykorzystania właśnie w domu i niewielkiej działalności gospodarczej.

Szablony, dzięki ich zróżnicowanym kategoriom tematycznym (m.in. listy i etykiety, biuletyny, ulotki, badania, edukacja, dom, finanse, karty, wzory, planowanie, wydarzenia, dane pojazdu, podróże i wiele innych), można stosować podczas tworzenia dokumentów przydatnych w domu czy niewielkiej firmie. Dokumenty tworzone w pakiecie Microsoft Works 9.0 SE można zapisywać w formatach programów z pakietu Microsoft Office, łącznie z najnowszym formatem Open XML, obecnym w programach pakietu Office 2007.

Instalacja i uruchomienie pakietu MS Works SE 9.0

Poniższy warsztat wyjaśni aspekty instalacji pakietu i ułatwi pierwszy start tym, którzy z Works 9.0 SE będą korzystać po raz pierwszy.

Instalacja


Wybierz opcję instalacji za pośrednictwem menu naszej płyty. Po krótkiej chwili zobaczysz okno Microsoft Works Ustawienia, w którym najpierw rozpocznie się automatyczna procedura rozpakowywania plików instalacji. Poczekaj chwilę, a następnie, gdy pojawi się napis: Zapraszamy! kliknij przycisk Dalej.


W kolejnym etapie możesz wybrać docelowy folder instalacji, zalecamy jednak pozostawienie domyślnego ustawienia. Kliknij  Dalej.


W następnym etapie instalacji zaznacz pole wyboru Utwórz skrót na pulpicie, co ułatwi dostęp do narzędzi w pakiecie. Kliknij przycisk  Zainstaluj.


Po przekopiowaniu plików programu do docelowego folderu na dysku twardym pojawi się komunikat Prawie zakończono. Kliknij przycisk  Kontynuuj.


Wyświetli się okienko dialogowe informujące o tym, jakie dodatkowe wymagane składniki będą instalowane w komputerze. Gdy operacja instalacji dodatkowych składników się zakończy, kliknijOK. Pakiet Microsoft Works 9 SE jest już zainstalowany.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto