A A A

Podkręcą procesor oraz znajdą skarb

PC Format 08/2010
Oto kilka propozycji programów, które warto zainstalować w komórce z systemem Windows Mobile. Tylko część znajdziesz w Windows Marketplace. Większość pochodzi z alternatywnych serwisów i jest bezpłatna. [Michał Gruszka]

Ważny telefon cię nie ominie…

I left my phone at home
Kategoria: użytkowe
Licencja: program darmowy, powiązana z nim usługa 17 zł (4,99 dol.), 30-dniowa wersja testowa
Objętość: 1,1 MB

...nawet jeśli zostawiłeś komórkę w domu. Postara się o to program I left my phone at home. Po aktywacji programu na telefonie i zalogowaniu się na stronie phonehome.me będziesz mógł, jak przekonuje dostawca, sprawdzać nieodebrane połączenia i odpowiadać na nie, przeglądać kalendarz i zanotowane w telefonie zbliżające się wydarzenia. Będziesz mógł również ustawić wiadomość, która będzie wysyłana do osób próbujących się z tobą skontaktować. Usługa jest płatna, ale można wcześniej przetestować ją za darmo. Ponieważ komunikacja z twoim telefonem odbywa się przy użyciu komórkowego dostępu do sieci, trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami transmisji danych. Program znajdziesz na CD.

Podkręcanie procesora HTC HD2

LeoCPUSpeed
Kategoria: narzędzia
Licencja: freeware
Objętość: 700 KB

Aplikacja ta daje pełną kontrolę nad procesorem w telefonie HTC HD2. Można wyłączyć autoscaling, tak by móc samodzielnie kontrolować częstotliwość taktowania procesora, ustawić automatyczne dobieranie przez program prędkości procesora przy starcie systemu, podkręcić częstotliwość zegara i zmodyfikować parametry odpowiadające za szybkość procesora w czasie rzeczywistym. Podkręcanie nie należy do bezpiecznych procesów, więc aplikacji używasz na własną odpowiedzialność. Można ją zainstalować z naszego CD.

Demotywacja w każdej chwili

Pocket Demotywatory
Kategoria: użytkowe
Licencja: freeware
Objętość: 154 KB

Znasz serwis Demotywatory.pl? Zawiera zdjęcia z trafnymi komentarzami, które opisują życiowe sytuacje, będące esencją ludzkiej naiwności i nieporadności. Każde ma za zadanie motywować lub demotywować do działania. Firma Cubicsoft bezpłatnie udostępniła w Windows Marketplace aplikację Pocket Demotywatory, która umożliwi mobilne przeglądanie treści serwisu. Do działania program wymaga łączenia się z internetem. Trzeba wspomnieć o możliwości przesłania wybranego zdjęcia za pomocą wiadomości MMS lub zapisania go w pamięci urządzenia. Program jest dostępny na stronie http://marketplace.windowsphone.com.

Mobilne biuro

Office Mobile 2010
Kategoria: biurowe
Licencja: freeware
Objętość: 4,9 MB

Biurowy pakiet Microsoft Office w wersji mobilnej zawiera aplikacje: Word, Excell, PowerPoint, SharePoint oraz OneNote. Jest dostępny w Windows Marketplace bezpłatnie i obecnie jedynie w języku angielskim. Jednak dzięki zastosowaniu dobrze znanych ikonek jego obsługa nie powinna sprawić problemu. Wśród nowości, jakie oferuje Office Mobile 2010, jest możliwość korzystania z akcesoriów bluetooth, jak: pilot, myszka, klawiatura, do sterowania prezentacją PowerPoint. Program znajdziesz na stronie http://marketplace.windowsphone.com.

Pomocnik każdego kierowcy

SpeedAlarm
Kategoria: użytkowe
Licencja: komercyjne, płatność zależy od aktywności
Objętość: 1,1 MB

Użytkownicy programu mogą na bieżąco ostrzegać się przed utrudnieniami na drodze. Narzędzie jest proste w użyciu, a dla osób, które zbierają punkty zaufania – bezpłatne. Program instalujesz bezpośrednio z Windows Marketplace. Na początku twoje zaufanie wynosi 0 proc. Każdego dnia, gdy jeździsz samochodem i masz w komórce włączony Speed- Alarm, zaufanie rośnie o +2 proc. Jeśli zauważysz jakieś zdarzenie, wskazujesz w programie odnoszący się do niego przycisk, by wysłać informację na serwer internetowy. Każdego dnia, gdy nie korzystasz z aplikacji, zaufanie maleje o -1 proc. (do 0 proc.). Maleje również (do -100 proc.), gdy wysyłasz fałszywe komunikaty. Wystarczy korzystać z aplikacji co 2 dni, żeby zaufanie rosło, lub co 3 dni, żeby nie spadało. Przez pierwszych 6 tygodni masz dostęp do wszystkich ostrzeżeń. Po 6 tygodniach dostęp do ostrzeżeń o radarach zależy od stopnia zaufania. Jeżeli wynosi +50 proc., wciąż masz pełny dostęp. Po 60 dniach, jeżeli nie zbierzesz 50 proc. punktów, musisz zapłacić abonament, który uprawnia cię do powiadomień o fotoradarach stałych i przenośnych. Program jest na stronie http://marketplace.windowsphone.com.

Rysunek jak kod dostępu

ThrottleLock
Kategoria: systemowe
Licencja: freeware
Objętość: 130 KB

Telefony z Androidem można blokować, rysując wybrany wzór na wyświetlaczu. Ten, kto nie zna wzoru, nie dostanie się do urządzenia. Dzięki aplikacji ThrottleLock można taką funkcję wprowadzić do telefonu z Windows Mobile. Program jest bezpłatny, do pobrania ze strony http:/www.freewarepocketpc.net. Przy pierwszym uruchomieniu należy zdefiniować wzór, który blokuje i odblokowuje komórkę.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto