Artykuły
Rysuj z Google
PC Format 7/2017

Nie wszyscy mają talent do rysowania, jednak za pomocą komputera każdy może bez trudu narysować coś ładnego, korzystając z aplikacji do rozpoznawania kształtów. Grzegorz Łukasik

Rysowanie z wykorzystaniem komputera nie jest trudniejsze niż prowadzenie ołówka po kartce, ale tylko pod warunkiem, że korzysta się z tabletu graficznego lub dotykowego ekranu – tworzenie eleganckich grafik za pomocą myszki nie jest niestety takie proste. Oczywiście można skorzystać z gotowych clipartów, jednak najczęściej nie ma pod ręką akurat tego, który jest potrzebny – w takiej sytuacji najprościej skorzystać z serwisu www.autodraw.com.

Rysowanie w serwisie AutoDraw


Ekran przypomina prosty edytor graficzny. Kursorem wybierz magiczną różdżkę i narysuj dowolny gryzmoł na kartce. Na górze ekranu pojawi się pasek z sugerowanymi clipartami.


Program stara się odgadnąć, co autor obrazka miał na myśli. Wystarczy kliknąć na wybranym obrazku, aby pojawił się on na kartce w miejscu twojego odręcznego szkicu.


Korzystając z pozostałych narzędzi dostępnych na pasku po lewej stronie ekranu, można zmieniać rozmiar, położenie i kolor poszczególnych elementów tworzonego rysunku.


Dostępne są także narzędzia do „zwykłego” rysowania odręcznego, wstawiania napisów i figur geometrycznych.


Rysunek możesz zapisać, wybierając z menu Download, lub umieścić w serwisie społecznościowym (Share).


Ci, którzy chcą szybciej posługiwać się programem, mogą korzystać ze skrótów klawiszowych.

Potrenuj rysowanie ze sztuczną inteligencją

Korzystając z serwisu https://quickdraw.withgoogle.com, możesz ćwiczyć zdolności rysunkowe w ramach „rywalizacji” ze sztuczną inteligencją, która odgaduje, co narysowałeś. Twoim zadaniem jest narysowanie wskazanego obiektu w ciągu 20 sekund. SI na bieżąco komentuje, do czego jej zdaniem podobny jest twój rysunek. Serwis działa w języku angielskim. Kliknij Let’s Draw!, aby rozpocząć zabawę. Jeżeli rozumiesz, co masz narysować, kliknij Got It!. Sztuczna inteligencja słownie i w postaci podpisów na dole ekranu będzie określać, do czego podobny jest twój obraz. Przed tobą sześć zadań, po których wykonaniu ujrzysz ekran podsumowania. Kiedy klikniesz dowolny obrazek, sprawdzisz, do czego jeszcze zdaniem sztucznej inteligencji twoje dzieło było podobne, oraz w jaki sposób daną rzecz rysowali inni użytkownicy.Zobacz również