Artykuły
Test laptopa Lenovo ThinkPad L570
PC Format 7/2017

Energooszczędne komponenty pozwalają długo pracować na baterii, a współczesny laptop może być cichy i chłodny nawet podczas wytężonej pracy. [AW]

Wyposażenie

L570 to sprzęt biurowy z ekranem 15,6”, pełnowymiarową klawiaturą z sekcją numeryczną, a także dwoma urządzeniami wskazującymi. Wśród interfejsów znajdują się gniazdo VGA i miniDisplayPort do podłączania wyświetlaczy starszego i nowego typu, czytniki kart mikroprocesorowych i linii papilarnych, nagrywarka DVD, a nawet gniazdo Express- Card. Konfiguracja jest bogata, by niczego nie zabrakło.

W testowanym przez nas egzemplarzu (za ok. 4100 zł) znajdował się procesor Core i5-7200U, 8 GB pamięci oraz dysk twardy 1 TB. Ten ostatni element to słaby element sprzętu – całość działa znacznie bardziej ociężale niż z SSD. Jednak w sklepach dostępne są także inne konfiguracje, w cenach od 3200 zł. Jedyne, czego nie można w laptopie zmienić, to grafika – sprzęt służy do pracy, więc ma wyłącznie zintegrowaną grafikę Intela.

Użytkowanie

Jeśli chodzi o użytkowanie, laptop jest niemal idealny. Na klawiaturze można od razu pisać z zamkniętymi oczami, łatwo się również przyzwyczaić do stosowania trackpointa, brakuje jedynie podświetlenia klawiatury. Ekran IPS gwarantuje świetne kolory i kąty widzenia, rozkłada się nawet w zakresie 180 stopni, a rozdzielczość 1920x1080 przy przekątnej 15,6” jest w sam raz.

Jak wspomnieliśmy, laptop pracuje niemal bezgłośnie, nawet przy pełnym obciążeniu. Sprzęt wcale się nie grzeje, podczas testów temperatura obudowy nie przekraczała 32 stopni. Czas pracy na baterii to przynajmniej 7 godzin, a maksymalnie nawet 14 godzin.Zobacz również